Născut la 07-07-1970 în Drobeta Turnu Severin
Am un fiu în vârstă de 25 ani necasat. in București ce activează M.A.I. arma Poliție.
Sunt absolvent de studii tot în același domeniu dar ai multiple cursuri absolvite aici în țară în diferite domenii de activitate .
In prezent "tânăr" pensionar M.A.I.
Fac parte din gruparea ADUNAREA GETO-DACILOR ca cel din urmă dintre cei d'aci....(ptr. că trebuie să fie și cineva că cel din spate pentru a "vedea" imaginea de ansamblu)....

Având în vedere faptul că am fost urcat în Sfatul bătrânilor e o vorbă din bătrâni:"Când ești poftit și așezat la loc de cinste în dreapta-ți e credința ce niciodată nu te va vinde"
Am pus și pun umărul la MEGAPROIECTUL EGREGORA ce va deveni un brand de tară ptr acest neam binecuvântat de către Divinitate ,fiind totodată și primul pas făcut pe calea sacră și anume a artei intru ridicarea vălului blestemului antic străvechi care este TRĂDAREA...trădarea fratelui de către frate....trădarea și vânzarea de neam ,de tară, de tot ce e mai scump și ce-i mai sfânt pe-acest binecuvântat Pămant

Și voi încheia acest poate prea lung CV cu câteva rânduri ..mai rimate zic și Io ....o rugă pentru țară:
"Țară mult neprețuită....de străini mereu ravnită
Dumnezău s-a îndurat, în zi sfântă ți-a redat,trupul ți l-a întregit -poporul l-a miluit
Privește Doamne la noi că suntem plini de nevoi...de nevoi și supărare căci nici ziua parcă nu mai are soare....
Adu-ne copiii-n- țară să nu mai colinde pe-afară la mâna străinului... în bătaia vântului...pâinea bună ..rea cum este aici în vatră cel mai bine se rumenește....
Pleacă-ti Doamne mila ta peste scumpă țara mea ...peste neamul vitregit de nori negri acoperit....și inchei prin a spune așa:"ceea ce contează în viață nu este capătul drumului ci ceea ce lăsăm în urmă"....

Asta a devenit, în timp,principalul călău…

Cu respect, va mulțumesc

CREDINTĂ-ONOARE-PATRIE-RESPECT