”Ca să fiți întotdeauna tineri este important să vibrați pe tinerețe. Asta înseamnă să vă observați întotdeauna tineri, să vă imaginați întotdeauna tineri și să vă simțiți întotdeauna tineri. Chiar dacă vedeți că a mai trecut un an și, iată, ați ajuns la 40, 50, 60 de ani, voi sunteți tot tineri. Iar dacă vă identificați cu această tinerețe, îmbătrânirea nu va mai exista.

Spuneți-vă mereu:
Eu sunt tânăr/ă, corpul meu fizic radiază tinerețea și mă îmbracă în tinerețe. Totul este tânăr la mine, dar mintea îmi este matură. Înțeleg lucrurile, știu să fac alegeri corecte pentru mine, am discernământ și putere de regenerare. Nu contează câți ani trec peste acest corp, ci contează că oricâți ani aș avea, fie și 100 în acest corp fizic, eu rămân mereu tânăr/tânără, radiază în mine frumusețea și tinerețea și aleg să arăt ca la 20/30 de ani întotdeauna, până când moartea va decide să mă ia acasă. Mulțumesc, mulțumesc, mulțumesc!

Această mantră să vă fie mereu în gând, suflet, minte. Vă va ajuta să vă conectați cu propria voastră tinerețe, să vă simțiți bine, să faceți mișcare și să arătați diferit de ceilalți. ”

sursa:net