dr. Roxana Mihaela Asanageanu
medic medicina energetica abordata holistic,
practicant international biorezonanta – biofeedback, I.M.U.N.E University, Great Britain


53 ani, Sibiu


email: dr.as.roxana08@gmail.com
tel 0729129789


despre mine:
speranta ca se poate face educatie, preventie si vindecare pentru un trai sanatos pentru ca oamenii sa traiasca sanatosi si fericiti, pana in ultima clipa a vietii.


Experienta profesionala in domeniul de interes
2005-2007 in cadrul masteratului de psihosociologie si asistenta sociala, am studiat “ Dimensiuni ale constientizarii factorilor de risc ai imbolnavirilor.”
2008 – prezent

  • cursuri internationale de perfectionare profesionala
  • aprofundare cunostiintelor
  • examenul de practicant international de biorezonanta- biofeedback in 2009
  • prezentare de numeroase subiecte de educatie, prevenire, amelioare pe cai naturale a dezechilibrelor
  • terapii de reducere a stresului
  • Biorezonanta si biofeedback pentru:
    - identificare toxine, bacterii, mucegaiuri, fungi, viruşi alergeni, sensibilitate la alimente, identificare metale grele, poluanti industriali...
    - deficienţe nutriţionale (vitamine, aminoacizi, minerale, enzime, acizi grasi),
    - oxigenare,
    - hidratare,
    - vitalitate,
    - echilibrare energetică,
    - traume (fizice, psihologice, emoţionale, spirituale),
    - deblocarea meridianelor energetice, a coloanei vertebrale
    - electroacupunctură, in peste 6000 de boli si afectiuni, stimularea meridianelor de acupucunctura
    - terapie pentru reglarea greutatii corpului, antiîmbătrânire, remodelare corporala
    - terapie pentru eliberarea stresului emoţional,
    - terapie prin autofrecvenţe,
    - deblocari de coloana, pe meridiane
  • - terapie prin culori
    - detoxifiererea sângelui, de medicamente, patogeni, poluanti industriali, metale grele (prin electrochelatare)
    - terapii de relaxare musculară,
    - terapie pentru renunţare la dependenţe,
    - NLP – Programare Neuro Lingvistică, identificarea si echilibrarea emotiilor
    - Scanarea si echilibrarea aurei si a centrilor energetici
    - terapii pentru degenerare
    - echilibrare hormonală
    - corectarea stresului geopatic
    - iridologie
    - reflexoterapie
    - geometrie sacra
    - terapie sarcodala
    terapie ADN pe gene si cromozomi, pe telomere
  • - si altele
  • fiecare sedinta este individualizata si unica. Nu conteaza cat de grava sau de rara este dizarmonia, important este ca pacientul sa vrea sa parcurga pasii catre auto-vindecare.
  • 2008 pana in prezent am insistat pe constientizarea importantei calitatii alimentelor, apei, gandurilor, asupra fiecarui individ si la nivel colectiv
  • 2012 pana in prezent - Proiectul “Gradina Bucuriei” este o completare a stilului de viata sanatos si a deversitatii alimentatiei vegane, pentru a trai in standard de sanatate pana la sfarsitul vietii, fara batranete.
  • Aprofundarea cunostiintelor de permacultura, plasmacultura, energetica plantelor, pentru un gradinarit in armonie cu natura, pentru a ne reintoarce la origini. Din 2021 am experimentat cu succes, in gradina, ingrasamantul magnetic al academicianului Davidoni.
  • Din gradina ajungem la gatit sanatos si apoi alimentatie sanatoasa, invatam impreuna
  • Medicina energetica si Neo-samanism(explicarea samanismului prin fizica cuantica) cu dr. Alberto Villoldo
  • Medicina functionala cu dr. Mark Hyman

- din noiembrie 2021 – calarie si comunicarea telepatica cu caii.



  • Am lucrat si pe animale cu rezultate imediate si eficiente
  • din 2011 am studiat biochimia uleiurilor si unturilor si am creat creme, si sapunuri tari, spumoase si cremoase, din uleiuri vegetale, de o calitate aparte. Principiul a fost sa avem grija de piele, ca fiind organul care asigura legatura fizica intre Universul interior si Marele Univers, sa nu punem pe ea(pe piele) ceea ce nu putem manca.

Din gradina Bucuriei a rezultat un voluntariat national, de peste 8 ani in derulare, “Seminte cu suflet”, prin care incercam sa distribuim seminte traditionale pentru a fi multiplicate si redistribuite.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063632166049


In pagina personala fb https://www.facebook.com/as.roxana08/ sunt multe albume cu sapunuri si multe amanunte despre ele, albume cu mancare, cu retetele aferente, mancare care, din gradina a ajuns in farfurie, spre a fi de folos celor care vor sa abordeze alimentatia vegetariana, vegana, raw vegana.