Pentru Poporul Roman si pentru Tara !!!!


Unul din patronii celui mai mare Concern din lume - Martin Engineering, Dul Dietmer Schneider, mi-a fost consilier in domeniul afacerilor, inca din anul 1985 cand am stat o perioada la studii la firma lui in Wiwsbaden - RFG, fiind trimis de catre Dul Stamate Sergiu, Directorul Institutului de cercetare ICMET - ELECTROPUTERE, unde lucram. Cifra de afaceri a Concernului respectiv era in 1995 de 955 mld $. Ideea este ca avea pe langa firma respectiva alte 3-4.000 de firme pe toate continentele, idee care mi-a placut enorm si pe care doresc s-o punem in aplicare in Romania.

Inainte de 1989 am plecat la pregatire in Rusia asiatica si dupa asa zisa revolutie de la noi din Tara, am demarat afaceri in China, pentru a invata sistemele economice orientale, care din punctul meu de vedere sunt mult mai profunde ca cele occidentale.

Asa ca datorita consilierilor văzuți si nevăzuti pe care i-am avut in Viata, ne-au trebuit 28 de ani de lucru intens in firmele noastre private, pentru a se discuta si despre afaceri de un milion de dolari pe zi, iar acum datorita sprijinului Divin si experientei cumulate in discutiile cu cei 30-35.000 de tineri de la Scoala de afaceri online Zalmoxiana infiintata acum 28 de ani, consideram ca ne trebuie mult mai putin Timp pentru a coordona firme la un astfel de potential financiar, pe care doresc sa le infiintam cu tineri care se dovedesc ca sunt patrioti, seriosi si capabili sa devina in Timp profunzi in gandire.

Acum, prioritatea mea permanenta este de a infiinta noi societati comerciale ( numit pe forumul SFATUL BATRANILOR din Romania - Sistem Mosu - S 99 ) alaturi de parteneri de afaceri care au Bun Simt si care se dovedesc capabili sa plece din zero. Acestia au posibilitatea sa-si aleaga domeniul de activitate pe care si-l doresc. Unica mea rugaminte este de a mi se promite verbal ca 1% din partile sociale ale firmelor respective imi apartine. Acest procent al meu de 1 % va reprezenta Garantul Moral la societăţile comerciale nou infiinţate, astfel incat Legile în vigoare ale Statului Român cât şi Legile Omeniei, Bunului Simt si PACII vor fi respectate în proporţie de 100 %.


Acest procent va fi donat de cate partener la sfarsitul anului în 10 conturi bancare diferite, după cum urmează :


1. 10% - ajutor pentru copii
2. 10% - ajutor pentru batrani
3. 10% - ajutor pentru biserica
4. 10% - ajutor pentru refacerea sistemului de educatie
5. 10% - ajutor pentru refacerea sistemului de sanatate
6. 10% - ajutor pentru refacerea sistemului de cercetare
7. 10% - ajutor pentru refacerea sistemului ecologic
8. 10% - ajutor pentru dezvoltara artelor
9. 10% - bani necesari dezvoltarii acestui sistem de lucru - Sistem Mosu - S 99.
10.10% - bani necesari infiintarii Băncii de Reconstrucţie a României reintregite. Unul din scopurile acestei Banci va fi acela de a imprumuta tinerii antreprenori din acest Sistem, fara a li se percepe dobanda.

Comunicarea eficienta de la inceputul discutiilor cu fiecare potential partener de afaceri se va face pe net ( conferinte whatsapp, skype, zoom, etc.... ), postate pe forumul SFATULUI BATRANILOR din Romania si pe facebook, pana este consolidat domeniul de activitate pe care se va lucra, dandu-ne astfel sansa de a invata unii la altii ce trebuie facut in Romania reintregita si pe alta parte, in acest mod dam impuls altora ce-si doresc sa invete cum se fac primii pasi intr-o afacere cinstita.


DOAMNE AJUTA !


Adrian Pop