PDA

Arată versiune īntreagă : Sfatul Bătrānilor-91-Sinteze 001-Gandurile, cuvintele si faptele noastre se intorc



Adrian Pop
10.10.2013, 10:46
Sfatul Bătrānilor-91-Sinteze 001-Gandurile, cuvintele si faptele noastre se intorc


Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decāt acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiţi şi Sănătoşi.



Legea dreptatii lui DUMNEZEU :

Aduce peste capul tau ce-ai dus si tu peste capul aproapelui, ce-ai facut ti se va face, ce-ai zis ti se va zice, ce incalci pe altul ai sa duci si tu....


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/p480x480/1208919_586043194785843_769396262_n.jpg






https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1381777_595780757126587_119130574_n.jpg

Adrian Pop
10.10.2013, 10:52
De-aici se pleaca ca o prima lectie a scolii de afaceri online Zalmoxa, informatie sau energie de forma ce trebuie traita profund si aplicata in fiecare Clipa a Vietii noastre, in fiecare Clipa T0.


Trebuie stiut bine ca gandurile si actiunile noastre determina. Efectele pot sa fie benefice atat pentru noi cat si pentru semenii nostri, sau nu.

Banu Ionut
18.07.2014, 14:08
Este foarte binevenita legea efectului de bumerang, sau legea fizica a actiunii si reactiunii gandurilor ,actiunilor si faptelor inscrise in evenimentele pe care le traim profund, sau inconstient aplicate generand multe situatii neplacute ,aducandu-ne foarte multe greseli si nereparandu-le la un moment dat ele vor continua cu o viteza naucitoare spre autodistrugerea noastra interioara si in acelasi timp exterioara.
Existand un echilibru in ceea ce gandim, spunem si facem toate situatiile pe care le generam in fiecare minut ,clipa a vieti ne arata adevarata realitate din perspectiva vizibilitati placute a ceea ce vrem sa ne oferim noua si altora din jurul nostru.

Alina Bratu
23.02.2017, 22:54
Da, perfect adevarat.

Si, da, gandurile determina propria realitate si a altora.

Si mai este ceva...Exista o lege a compensatiei...

maria memo
02.05.2017, 22:32
Īmi pot doar imagina schimbarea radicala ce s-ar produce la nivel mondial daca toti am merge pe premiza aceasta. Insa in acelasi timp , nu ne putem astepta si astepta ca toti ceilalti sa faca ceva anume ca sa fie bine. Trebuie sa incepem de la noi!

Vladucu Loredana
02.10.2018, 19:44
Īmi pot doar imagina schimbarea radicala ce s-ar produce la nivel mondial daca toti am merge pe premiza aceasta. Insa in acelasi timp , nu ne putem astepta si astepta ca toti ceilalti sa faca ceva anume ca sa fie bine. Trebuie sa incepem de la noi!

Sunt de acord cu tine Maria, din raspunsurile tale invat tot timpul mai mult sau ceva noi.

obi
03.10.2018, 01:51
https://www.craiovaforum.ro/images/smilies/eros.gif

Ionutsteg
09.10.2018, 15:24
La orice actiune, gand sau cuvant ni se intoarce moneda, in sensul ca ceea ce facem poate avea consecinte pozitive sau negative.

alex_manea
11.02.2024, 14:34
Foarte corect. Trebuie sa-i tratam pe cei din jurul nostru cu resprect si intelegere cat putem