PDA

Arată versiune īntreagă : Cămine pentru copii !



Adrian Pop
18.10.2011, 22:04
Cămine pentru copii !

Pentru a face primul cămin serios īn Romania, cred că trebuie să discutăm cu căt mai mulţi
părinţi care sunt nevoiţi să-şi ducă copiii la cămin. Trebuie să vedem ce-şi doresc ei să
găsească la această instituţie educativă, pentru propriul lor copil, legat de cazare,
masă, sistem de educaţie, siguranţă.

Trebuie discutat şi cu educatorii care au cumulat experienţă īn domeniu.
Mai trebuie analizat serios ce fac alte Neamuri cu copiii lor.
La ruşi am văzut un sistem aparte, deosebit, pe care-l folosesc īn căminele pentru bebeluşi.

NOI VENIM CU CEVA NOU. Banii necesari construcţiei acestui cămin, au un rol fundamental. Obţinerea lor prin muncă cinstită, rezonează cu Sufletele neprihănite ale bebeluşilor.....

Sinteza aceastor informaţii este extrem de importantă pentru a īnţelege ce trebuie făcut concret.

Pas cu pas, dacă nu mă īnşel, referitor la Proiectul OMU, suntem conduşi punctiform spre locul unde este important să punem picătură chinezească.

Īn acest punct trebuie să ne concentrăm toată energia creatoare a noastră. SPER SĂ FIU ĪNŢELES.
Nu se pune problema să ne īndepărtăm de la ce ne-am propus.

adi

Sun Aug 30, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post Re: Cămine pentru copii !

adipop wrote:
Cămine pentru copii !

Pentru a face primul cămin serios īn Romania, cred că trebuie să discutăm cu căt mai mulţi
părinţi care sunt nevoiţi să-şi ducă copiii la cămin. Trebuie să vedem ce-şi doresc ei să
găsească la această instituţie educativă, pentru propriul lor copil, legat de cazare,
masă, sistem de educaţie, siguranţă.

Trebuie discutat şi cu educatorii care au cumulat experienţă īn domeniu.
Mai trebuie analizat serios ce fac alte Neamuri cu copiii lor.
La ruşi am văzut un sistem aparte, deosebit, pe care-l folosesc īn căminele pentru bebeluşi.

NOI VENIM CU CEVA NOU. Banii necesari construcţiei acestui cămin, au un rol fundamental. Obţinerea lor prin muncă cinstită, rezonează cu Sufletele neprihănite ale bebeluşilor.....

Sinteza aceastor informaţii este extrem de importantă pentru a īnţelege ce trebuie făcut concret.

Pas cu pas, dacă nu mă īnşel, referitor la Proiectul OMU, suntem conduşi punctiform spre locul unde este important să punem picătură chinezească.

Īn acest punct trebuie să ne concentrăm toată energia creatoare a noastră. SPER SĂ FIU ĪNŢELES.
Nu se pune problema să ne īndepărtăm de la ce ne-am propus.

adi




Instant messages are being archived on this computer.
View Full Archive (Alt+Shift+V) Archiving Preferences (Ctrl+Shift+P)

Cristina Criss-Mir: bun gasit,prieten drag
Cristina Criss-Mir: multumesc pentru mail-uri,voi cauta sa ajung si pe forumul amintit de tine
Cristina Criss-Mir: o carte foarte interesanta clic pe pagina cartii sus in stanga pentru a o citi online,in cazul in care iti inspira interes
Cristina Criss-Mir: http://evolutiaconstiintei.webs.com/carteaanul2012.htm
Cristina Criss-Mir: sa ne-auzim cu bine
Pop Adrian: Buna Cristina. Merci. Citind de actinile Doamnei Ionela din Germania, am ramas impresionat. O s-o sprijin neconditionat, atat cat pot, chiar fara sa-i spun. Merita.
Pop Adrian: O sa ma concentrez sa fac un prim camin pentru bebelusi. Voi cum aveti asa ceva in Elvetia ?
Pop Adrian: O sa postez pe forum acest mesaj comun, cum fac in acest moment cu aproape toata lumea cu care comunic. Nu te-am mai vazut pe mess.


Hide Recent Messages (F3)

Cristina Criss-Mir appears to be offline and will receive your messages after signing in.

Sun Sep 06, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Lucia

Joined: 12 Jul 2009
Posts: 154
Location: Bistrita


Reply with quote
Post Re: Cămine pentru copii !

Adrian Pop wrote:

adipop wrote:
Cămine pentru copii !

Pentru a face primul cămin serios īn Romania, cred că trebuie să discutăm cu căt mai mulţi
părinţi care sunt nevoiţi să-şi ducă copiii la cămin. Trebuie să vedem ce-şi doresc ei să
găsească la această instituţie educativă, pentru propriul lor copil, legat de cazare,
masă, sistem de educaţie, siguranţă.

Trebuie discutat şi cu educatorii care au cumulat experienţă īn domeniu.
Mai trebuie analizat serios ce fac alte Neamuri cu copiii lor.
La ruşi am văzut un sistem aparte, deosebit, pe care-l folosesc īn căminele pentru bebeluşi.

NOI VENIM CU CEVA NOU. Banii necesari construcţiei acestui cămin, au un rol fundamental. Obţinerea lor prin muncă cinstită, rezonează cu Sufletele neprihănite ale bebeluşilor.....

Sinteza aceastor informaţii este extrem de importantă pentru a īnţelege ce trebuie făcut concret.

Pas cu pas, dacă nu mă īnşel, referitor la Proiectul OMU, suntem conduşi punctiform spre locul unde este important să punem picătură chinezească.

Īn acest punct trebuie să ne concentrăm toată energia creatoare a noastră. SPER SĂ FIU ĪNŢELES.
Nu se pune problema să ne īndepărtăm de la ce ne-am propus.

adi




Instant messages are being archived on this computer.
View Full Archive (Alt+Shift+V) Archiving Preferences (Ctrl+Shift+P)

Cristina Criss-Mir: bun gasit,prieten drag
Cristina Criss-Mir: multumesc pentru mail-uri,voi cauta sa ajung si pe forumul amintit de tine
Cristina Criss-Mir: o carte foarte interesanta clic pe pagina cartii sus in stanga pentru a o citi online,in cazul in care iti inspira interes
Cristina Criss-Mir: http://evolutiaconstiintei.webs.com/carteaanul2012.htm
Cristina Criss-Mir: sa ne-auzim cu bine
Pop Adrian: Buna Cristina. Merci. Citind de actinile Doamnei Ionela din Germania, am ramas impresionat. O s-o sprijin neconditionat, atat cat pot, chiar fara sa-i spun. Merita.
Pop Adrian: O sa ma concentrez sa fac un prim camin pentru bebelusi. Voi cum aveti asa ceva in Elvetia ?
Pop Adrian: O sa postez pe forum acest mesaj comun, cum fac in acest moment cu aproape toata lumea cu care comunic. Nu te-am mai vazut pe mess.


Hide Recent Messages (F3)

Cristina Criss-Mir appears to be offline and will receive your messages after signing in.



O salut cu drag si aici pe Cristina.

Lucia (Dobrea)

Sun Sep 06, 2009 View user's profile Send private message
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
Show Recent Messages (F3)

Mosneanu Violeta: buna ziua
Mosneanu Violeta: da, l-am citit aseara
Pop Adrian: acum sunt prins cu nepotelul
Pop Adrian: pe seara discutam
Pop Adrian: ' mai navigati pe forum....si discuta
Mosneanu Violeta: ok
Pop Adrian: am cateva minute libere ...
Pop Adrian: cum stai ?
Mosneanu Violeta: pai am citit pe acolo..
Pop Adrian: f bine
Pop Adrian: si ...?
Mosneanu Violeta: si..ce sa zic..
Pop Adrian: si ce va doriti ?
Mosneanu Violeta: pai..eu nu mi-am schimbat opinia...tot un loc de munca cu carte de munca caut
Mosneanu Violeta: dintre "ofertele" ce care le-am vazut inca de aseara..nu stiu ce sa zic, cred ca nu este tocmai ce mi-as dori eu
Pop Adrian: citeam CV-ul
Mosneanu Violeta: ok
Pop Adrian: Hobby-uri:
Lectura, muzica, turismul, sportul.

Pop Adrian: ti-ar place sa ai o agentie de turism ?
Pop Adrian: eu am copilarit vara in Severin. ertau bunicii de-acolo
Mosneanu Violeta: e un oras frumos Severinul si f. linistit
Pop Adrian: da
Mosneanu Violeta: avem cateva agentii de turism pe aici..dar din pacate lumea nu prea mai are bani de calatorii
Pop Adrian: sa te gandesti, daca ai avea o firma particulara, in ce domeniu ti-ar oplace sa activezi?
Pop Adrian: agentii profesioniste nu sunt
Mosneanu Violeta: pai sincer..m-am gandit de multe ori sa am propria mea afacere..si mi-as fi deschis o gradinita "europeana" daca ii pot spune asa, adica vreau sa zic..sa aiba f multe beneficii si conditii
Mosneanu Violeta: dar bineinteles...toate la timpul lor, deocamdata nu este momentul...
Pop Adrian: m-ar injteresa si pe mine domeniul acesta,. vrei sa-l dezvoltam ca subiect ?
Pop Adrian: e...cand dorfesti.
Pop Adrian: eu oricum, o sa fac un lant de gradinite.....
Pop Adrian: pe forum, la discutii livere s-a discutat de astfeld e gradinite
Pop Adrian: Mosul Piciuman
Mosneanu Violeta: cand am spus ca nu este momentul ma refeream...financiar
Pop Adrian: asa va purta denumirea acest lant de gradinite
Pop Adrian: banii ii facem noi pentru asta
Pop Adrian: nu-ti face probleme din nimic
Pop Adrian: invatam sa-i facem
Pop Adrian: toata treaba este sa-ti doresti tu asta
Pop Adrian: www.zalmoxa.ro
Pop Adrian: pana acum 3 ani concepusem niste sisteme
Pop Adrian: o sa citeti pe forum ce-o sa facem in acest domeniu si poate te atasezi tinerilor cu care demarez acest program.
Mosneanu Violeta is typing a message.
Mosneanu Violeta: ok

Tue Oct 13, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
Show Recent Messages (F3)

Mosneanu Violeta: buna ziua
Mosneanu Violeta: da, l-am citit aseara
Pop Adrian: acum sunt prins cu nepotelul
Pop Adrian: pe seara discutam
Pop Adrian: ' mai navigati pe forum....si discuta
Mosneanu Violeta: ok
Pop Adrian: am cateva minute libere ...
Pop Adrian: cum stai ?
Mosneanu Violeta: pai am citit pe acolo..
Pop Adrian: f bine
Pop Adrian: si ...?
Mosneanu Violeta: si..ce sa zic..
Pop Adrian: si ce va doriti ?
Mosneanu Violeta: pai..eu nu mi-am schimbat opinia...tot un loc de munca cu carte de munca caut
Mosneanu Violeta: dintre "ofertele" ce care le-am vazut inca de aseara..nu stiu ce sa zic, cred ca nu este tocmai ce mi-as dori eu
Pop Adrian: citeam CV-ul
Mosneanu Violeta: ok
Pop Adrian: Hobby-uri:
Lectura, muzica, turismul, sportul.

Pop Adrian: ti-ar place sa ai o agentie de turism ?
Pop Adrian: eu am copilarit vara in Severin. ertau bunicii de-acolo
Mosneanu Violeta: e un oras frumos Severinul si f. linistit
Pop Adrian: da
Mosneanu Violeta: avem cateva agentii de turism pe aici..dar din pacate lumea nu prea mai are bani de calatorii
Pop Adrian: sa te gandesti, daca ai avea o firma particulara, in ce domeniu ti-ar oplace sa activezi?
Pop Adrian: agentii profesioniste nu sunt
Mosneanu Violeta: pai sincer..m-am gandit de multe ori sa am propria mea afacere..si mi-as fi deschis o gradinita "europeana" daca ii pot spune asa, adica vreau sa zic..sa aiba f multe beneficii si conditii
Mosneanu Violeta: dar bineinteles...toate la timpul lor, deocamdata nu este momentul...
Pop Adrian: m-ar injteresa si pe mine domeniul acesta,. vrei sa-l dezvoltam ca subiect ?
Pop Adrian: e...cand dorfesti.
Pop Adrian: eu oricum, o sa fac un lant de gradinite.....
Pop Adrian: pe forum, la discutii livere s-a discutat de astfeld e gradinite
Pop Adrian: Mosul Piciuman
Mosneanu Violeta: cand am spus ca nu este momentul ma refeream...financiar
Pop Adrian: asa va purta denumirea acest lant de gradinite
Pop Adrian: banii ii facem noi pentru asta
Pop Adrian: nu-ti face probleme din nimic
Pop Adrian: invatam sa-i facem
Pop Adrian: toata treaba este sa-ti doresti tu asta
Pop Adrian: www.zalmoxa.ro
Pop Adrian: pana acum 3 ani concepusem niste sisteme
Pop Adrian: o sa citeti pe forum ce-o sa facem in acest domeniu si poate te atasezi tinerilor cu care demarez acest program.
Mosneanu Violeta is typing a message.
Mosneanu Violeta: ok