PDA

Arată versiune īntreagă : Sfatul Bătrānilor-74-iesiti din starea de " mamaliga



Enciu Stefan
17.10.2011, 02:37
Sfatul Bătrānilor-74-iesiti din starea de " mamaliga
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decāt acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiti si Sanatosi.

Enciu Stefan
17.10.2011, 02:39
Poate completam putin acest sfat..nu e foarte clar, e posibil ce e postat sa fie incomplet.
ZAMFIR_CATALIN wrote:
Poate completam putin acest sfat..nu e foarte clar, e posibil ce e postat sa fie incomplet.



Ce poti sa spui la acest titlu ( Sfatul Bătrānilor - 74 - iesiti din starea de " mamaliga " ), mai mult de puncte, puncte... ?

adi


nu erau inchise ghilimelele... o sa modific eu.

DA este cazul sa iasa din starea asta...
Alaturi de oameni ce sunt deja activi e mai simplu sa iasa din starea asta... ei nu au nici o sansa daca stau intr-un mediu in care se doarme...
ZAMFIR CATALIN

Banu Ionut
09.12.2011, 11:59
Iesi din acesta stare numai daca esti in stare constienta, ca te afli aici arantadu-le si celorlalti lucrul asta.

Paul
19.01.2012, 21:12
trebuie sa ne formam singuri opiniile.

Dragos
09.02.2012, 15:02
Daca esti in aceasta stare, nu este usor sa iesi din ea, trebuie sa stai iesit din ea 90 de zile, ca dupaceea sa nu mai intrii niciodata in ea.

Adrian Pop
09.02.2012, 15:31
Daca esti in aceasta stare, nu este usor sa iesi din ea, trebuie sa stai iesit din ea 90 de zile, ca dupaceea sa nu mai intrii niciodata in ea.


e...90 de zile...

adi

Dumitrescu Marian
09.07.2013, 19:35
Ies cate putin pe fiecare zi din aceasta stare . Insa e problema sistemului care nu te lasa, vrea tot timpul sa ramana in stare initiala.

Banu Ionut
12.07.2014, 11:02
Aceasta stare letargica si anestezica spre care neconstientizand aspectele negative ce vor avea loc ulterior pentru indiferenta sau amanarea anumitor aspecte ,prioritati ,aspiratii,scopuri,initiative,intentii ,ne trezim ca totul este ca un val puternic de nimicuri ce ne inconjoara si devenim unul si acelasi lucru cu haosul sau dezordinea din jurul nostru sau mintea noastra.
Organizandu-ne la fel ca si acest univers in care exista peste tot o ordine a lucrurilor devenim constienti ca suntem constienti a ceea ce suntem .

Alina Bratu
05.03.2015, 22:50
Foarte bine, cum?

Banu Ionut
09.03.2015, 15:07
Iesim din starea asta numai dupa cum fiecare considera ca este bine sau rau pentru el in ceea ce face si ceea ce nu a facut sau urmeaza sa inpreprinda pentru a ajunge la rezultatele astepate sau implicandu-se in rezultatele altora pentru a le crea viitorul frumos alaturi :)

maria memo
15.04.2017, 17:18
Cred ca acest sfat se refera la iesirea din starea de confort , iesirea din starea latenta care ne face sa stam ascunsi, sa nu ne manifestam, sa nu fim activi.

Adrian Pop
15.04.2017, 18:49
Cred ca acest sfat se refera la iesirea din starea de confort , iesirea din starea latenta care ne face sa stam ascunsi, sa nu ne manifestam, sa nu fim activi.

Uitati-va la activitatea Mosului....2 ore dormea pe zi, de la ora 18 la ora 20 !!!! 40 de ani a studiat si-a lasat o opera care poate ajuta omenirea enorm.

Adrian Pop
15.04.2017, 21:15
Cred ca acest sfat se refera la iesirea din starea de confort , iesirea din starea latenta care ne face sa stam ascunsi, sa nu ne manifestam, sa nu fim activi.

Uitati-va la activitatea Mosului....2 ore dormea pe zi, de la ora 18 la ora 20 !!!! 40 de ani a studiat si-a lasat o opera care poate ajuta omenirea enorm.

Robert dragoi
16.12.2017, 03:11
Acționează, antrenează te și antrenează la rāndul tau , primit că ieși foarte rapid din STAREA DE MAMALIGA

Vladucu Loredana
19.09.2018, 17:12
Pentru a trece peste asta , din punctul meu de vedere, ar trebui sa ne formam singuri opiniile.

Ionutsteg
01.10.2018, 14:25
Starea de ,,mamaliga"=starea de inconstienta mintala sau sufleteasca a unui individ

mihaita_linca
10.01.2024, 11:47
Consider ca aceasta stare de mamaliga se refera in a iesi din zona de confort, daca nu facem asta zilnic, nu o sa evoluam. Trebuie sa facem lucrurile care trebuie facute, nu trebuie sa lasam niciodata pe maine!

alex_manea
22.05.2024, 09:52
Eu cred ca e nevoie de multa disciplina si stabilirea unor obiceiuri pentru a iesi din aceasta transa. Era un citat ... ai grija ce gandesti ca se transforma in cuvinte, ai grija ce zici ca se transforma in actiuni