PDA

Arată versiune īntreagă : Sfatul Bătrānilor-64- Filmul COLUMNA- Sfatul batranilor DA



Enciu Stefan
17.10.2011, 02:07
Sfatul Bătrānilor-64- Filmul COLUMNA- Sfatul batranilor DA
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decāt acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiti si Sanatosi.




Filmul COLUMNA - Sfatul Batranilor DACI.

http://www.youtube.com/watch?v=oVdOrlpjMA4

adi

Banu Ionut
09.12.2011, 11:11
Nerespectand lucrurile pe care ti le impui si esti convins cu strictete ca te va ajuta este normal ca celelalte reguli impuse de altii sunt egale cu zero .

Paul
18.01.2012, 22:23
Nerespectand lucrurile pe care ti le impui si esti convins cu strictete ca te va ajuta este normal ca celelalte reguli impuse de altii sunt egale cu zero .
sunt de acord cu ionut in aceasta privinta.

Dragos
31.01.2012, 00:28
U lucru foarte interesant!

"Atata timp cat nu a fost judecat, o persoana nu trebuie sa stea legata"

Ceva la fel de interesant, vazut intr-un alt film.

"Daca eu, ca si conducator, dupa judecata, dau sentinta cu moartea, eu trebuie sa ma inham sa o si aplic, un conducator nu trebuie sa fie las sa ii lase pe altii sa o aplice, ci trebuie sa duca totul pana la capat"

Dumitrescu Marian
02.07.2013, 20:36
singurul care poate judeca e Dumnezeu , niciun om nu are puterea necesara de a judeca un alt om, desi in ziua de azi exista si asa ceva.

Adrian Pop
02.07.2013, 21:50
singurul care poate judeca e Dumnezeu , niciun om nu are puterea necesara de a judeca un alt om, desi in ziua de azi exista si asa ceva.

Ai vazut filmul ?

Banu Ionut
08.07.2014, 08:43
Incalcarea cuvantului a ceea ce spui si ceea ce faci arata adevaratul caracter al tau si privind legea fizica a actiunii si reactiunii observam ca si consecintele vin in acelasi standard ca si actiunile pe care le-am facut.
Totul tine doar de arta noastra de a actiona eficient si cinstit cu noi insine.
In ceea ce privste acel citat :
"un om nu trebuie legat inainte de a fi judecat " -tine foarte mult de perspectiva si modul de apreciere si de mediul sau societatea in care traieste cineva si mentalitatea persoanelor care apreciaza sau stimeaza lucrurile bune sau rele definite de ei pentru ati oferi un punct de vedere despre actiunile tale prezente sau viitoare.

Alina Bratu
26.10.2014, 00:11
Am inteles ca doar Divinitatea are drept de decizie asupra Vietii.

Adrian Pop
26.10.2014, 00:23
Am inteles ca doar Divinitatea are drept de decizie asupra Vietii.

Decizia ne apartine....avem liber arbitru, decidem ce vrem sa facem cu eternitatea noastra...

maria memo
07.04.2017, 15:52
O lectie frumoasa!

Robert dragoi
13.07.2017, 22:44
Am revazut cu mare drag filmul.
O distributie extraordinara.
si da o lectie interesanta

Vladucu Loredana
08.09.2018, 13:32
O lectie frumoasa si interesanta

Ionutsteg
25.09.2018, 16:41
Un om este judecat odata pe pamant,daca a respectat legea si in lumea de dincolo,daca a incalcat vointa lui Dumnezeu.

Adrian Pop
25.09.2018, 18:53
Un om este judecat odata pe pamant,daca a respectat legea si in lumea de dincolo,daca a incalcat vointa lui Dumnezeu.

Sunt Legi si aici si acolo...si=-n orice Univers...

obi
25.09.2018, 23:28
Cea mai trista scena din film, cand toti batrani din sfat il condamna la moarte pe tanarul care a incalcat regula.
Dar batrani in intelepciunea lor nu au facut decat sa il salveze de la o moarte sigura, foarte interesant, s-au salvat toti.

alex_manea
13.11.2023, 18:53
Am mai vazut filmul asta acum multi ani, cand eram mai mic. Acum pot sa zic ca l-am revazut din alt unghi.