PDA

Arată versiune întreagă : Bilantul tristetii: Romania aloca sume ridicole pentru scoli si spitale.



Adrian Pop
03.04.2012, 12:57
Bilantul tristetii: Romania aloca sume ridicole pentru scoli si spitale.

http://www.econtext.ro/dosar--2/analiza/bilantul-tristetii-romania-aloca-sume-ridicole-pentru-scoli-si-spitale-iata-cati-bani-da-statul-anual-pentru-a-construi-scoli-si-spitale.html

zamfir_catalin
04.04.2012, 00:47
De asta e nevoie de privatizare in toate domeniile unde statul nu se descurca.... si atunci clientii vor fi cei care vor orienta furnizorii spre cresterea gradului de calitate si pentru conditii optime atat in sanatate cat si in invatamant... diplome pe banda rulanta... cred ca suntem statul cu cea mai mare rata de persoane ce termina o universitate...

cici7773
04.04.2012, 21:21
S-a incercat privatizarea in sistemul sanatatii, cu dezbateri aberante la fel ca si in invatamant.
Atata timp cat ne-am nascur romani, si traim in Romania, chiar daca se va privatiza ceva in aceste doua sisteme, tot ROMAN trebuie sa fie la conducere. Altfel, prin falsa impresie creata de conditii optime, ne vindem incet si ieftin in fata oamenilor fara scrupule.
Stefan cel Mare a reusit sa invinga dusmanii doar cu o mana de oameni. Ideea este ca erau uniti si aveau credinta!!!!
Acum in sanatate sau invatamant esti nimeni daca nu ai master sau tot soiul de definitii si titulaturi care nu fac doi bani.
Am uitat sa gandim ROMANESTE, sa VORBIM ROMANESTE.
Daca am stii bine romaneste, vorba Mosului(Tudor Diaconu) am rezol