PDA

Arată versiune īntreagă : Sfatul Bătrānilor- 53 - Campul energetic al unui om.



Enciu Stefan
17.10.2011, 01:14
Sfatul Bătrānilor- 53 - Campul energetic al unui om.
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decāt acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiti si Sanatosi.

Campul energetic al unui om este direct proportional cu Omenia de care da dovada in fiecare Clipa T0.


adi

admin
18.11.2011, 19:58
Afirmatia facuta este adevarata ,pe langa faptul ca dovada de omenie si proportionalitatea infinita a campurilor din jurul nostru actioneaza eficient pentru fiecare depinzand de actiunile definite.

Dragos
07.01.2012, 02:20
Este bine de stiut! (am mai spus'o si o mai spun, sunt 0 in acest domeniu)

Paul
18.01.2012, 21:21
Dumneavoastra spuneti:
Campul energetic al unui om este direct proportional cu Omenia de care da dovada in fiecare Clipa T0.

eu spun:
Frumusetea caracterului unui om este direct proportionala cu virtutile de care da dovada in fiecare clipa.

acelasi lucru in fond, dar moduri total diferite de a percepe realitatea

arienne2003
11.05.2012, 13:37
Este bine de stiut! (am mai spus'o si o mai spun, sunt 0 in acest domeniu)

ai plecat bine
domeniu... in domeniul vietii tale omenia este casa ta
de la 0 se pleaca ... observi ca dupa 5 luni esti la +1 acum
de la Omenie se pleaca si se ajunge la Noblete ...dupa multe +++

a iesit altceva... fata de ideea principala, dar e bine de stiut !... cum spui tu

Intr-un sintem care pleaca din zero, sau de la vis... ancorat pas cu pas in realitate cu o suma de campuri energetice, direct proportionale cu Omenia... care ar putea fi marimea de iesire ?...

ana_maria
13.05.2012, 16:24
Nu marirea Campui Energetic ar trebui sa ne preocupe ci Omenia de care dam dovada,in primul rand. Restul vine de la sine!

arienne2003
15.05.2012, 12:58
esenta:
Pop Adrian: ‎95 % din lururile importante ce atesta capabilitatea Neamului nostru, inca nu sunt dezvaluite. Sunt atat de curate din punct de vedere energetic, incat este nevoie de o curatenie morala de exceptie pentru a le afla. Pregatesc Tineri in acest sens....

Dumitrescu Marian
24.06.2013, 22:38
In fiecare clipa T0 trebuie sa fi OM, sa dai dovada de omenia pe care trebuie sa o aiba orice om , sa fi tot timpul un om care merita respect.

Banu Ionut
06.07.2014, 09:45
In fiecare clipa,moment fiind constient de cei de langa tine ,respectandu-i realizand lucruri ideale impreuna cinstit fara reprosuri,invidie ,suparari,griji sau alte scopuri vicioase ajungem sa intelegem ca a fi omenos creaza in campul energetic al fiecaruia relatii ,interactionari de factura dezvoltarii unei cresteri exponentiale de motivatii si aspiratii catre un scop sau trairi comune.

Alina Bratu
28.09.2014, 10:24
Si cu Credinta.

maria memo
25.03.2017, 15:57
Super!nu ar trebui sa fie greu de ghicit,dar ma bucur ca acum am si o confirmare!

Robert dragoi
18.05.2017, 12:36
La varsta de 23 de ani , fiind pe p`laja Marii Negre , un domn cu niste sarme calcula aura energetica acelor care doreau .
Am stat si eu la o coada imensa pentru a-mi calcula aura , in tot acest timp am inceput sa ma rog(TATAL NOSTRU),ATUNCI CAND MIA VENIT RANDUL SI ACEL DOMN A INCEPUT SA MA SCANEZE CU SARMELE LUI :)) , AVEAM O AURA EXAGERAT DE MARE , AFACUT-O O DATA SI INCA O DATA SI NU II VENEA SA CREADA .
M-a intrebat cum ma chiama si mia zis ca ceva nu este in regula ,atunci explicandu-i ca am tot facut rugaciunea a inteles imediat de ce aveam asa o Aura energetica asa de mare .
Stiintifica sa demonstrat ca rugaciunea este , legatura directa pe care o avem cu DUMNEZEU ,pentru moment nu avem alta solutie de a intra in contact direct cu dumnezeu , EL nu poate fi un Dumnezeu ignorant depinde foarte tare de noi cat de conectati dorim sa fim.
In contact direct cu dumnezeu fiind energia Divina este trasferabila si pusi pe cantar avem o greutate evident mai mica , de acea uni oameni pot levita ,aceasta energie se interpune acceleratiei gravitationale , iar sistemul imunitar este fortificat .

Cred eu ca RUGACIUNEA ,in timpul ei oamenii pot gasii punctul T0, desprinsi de spatiul temporal.

Vladucu Loredana
28.08.2018, 10:10
Si cu Credinta , fara Credinta nu poti face nimic.

Ionutsteg
19.09.2018, 20:09
Afirmatia din acest sfat este adevarata.

MarianConstantin
16.07.2019, 00:23
De acord.
Iar Omenia implica multe, inclusiv iubire neconditionata si compasiune plenara.

alex_manea
09.10.2023, 11:59
Interesant, chiar am observat o schimbare de atitudine si bunastare cand am inceput sa ajut oamenii din jurul meu.

mihaita_linca
09.01.2024, 12:14
Bunatatea te face sa devii o varianta mai buna! Te descoperi, evoluezi, toate lucrurile merg mai bine cand ai Credinta si Bunatate!