PDA

Arată versiune întreagă : Implemantarea Proiectului MODEL de TARA - Prof.Dr.Florin Colceag



Adrian Pop
01.11.2021, 10:07
[07:21, 01.11.2021] Adrian Pop: Buna Dimineata !
[07:23, 01.11.2021] Adrian Pop: Dul Profesor Colceag m-a sunta ieri dimineata si mi-a trimis niste materiale legate de proiectul de tara. Apreciez mult ceea ce face si vreau sa ajut ca munca dansului sa fie cunoscuta de cat mai multi Romani si semeni.
[07:25, 01.11.2021] Adrian Pop: Problema este ca eu vad implemantarea a tot ceea ce a conceput dansul altfel, avand in vedere experienta mea de 30 de ani in a "modela " 30-35.000 de tineri in domeniul afacerilor cinstite la Scoala de afaceri online Zalmoxiana.
[07:26, 01.11.2021] Adrian Pop: In acest sens va propun sa facem asa :
[07:27, 01.11.2021] Adrian Pop: 1. Sa va inscrieti pe forumul nostru www.sfatulbatranilor.ro si sa postati un mic CV ca si conduita de lucru, ca sa stie lumea cine cu care comunica cu noi eficient.
[07:29, 01.11.2021] Adrian Pop: 2. Cursurile pe care le faceti Dvs dupa materialele Dlui Profesor cu rabdare, pas cu pas, sa le postati pe forum in etape mici, usor de inteles de cei care vor citii, comenta, sintetiza si asimila informatiile.
[07:29, 01.11.2021] Adrian Pop: http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/525-Prof-Dr-Florian-Colceag-UN-OM-AVUTIE-NATIONALA-MONDIALA
[07:32, 01.11.2021] Adrian Pop: 3. Discutiile purtate pe marginea celor predate, atat pe forum cat si pe facebook reprezinta adevarata Scoala de implementare a proiectului Model de Tara, cu cele peste 600 de Proiecte de Tara.
[07:42, 01.11.2021] Adrian Pop: 4. Dle Catalin Papa, cand am scris cele trei etape cu primele 15 cursuri ale Scolii de afaceri online Zalmoxiana, mi-au trebuit cativa ani de discutii cu mii de tineri, dar care s-au dovedit ca fiind extrem de greu de asimilat, motiv pentru care am fost nevoit ca primul curs sa-l impart in 10 subetape de lucru. Au trecut cativa ani si purate alte discutii de 12-14 ore zilnic cu alte mii de tineri, ca sa inteleg ca prima subetapa era innacesibila nivelului de pregatire al acestora, asa ca am impartit prima subetapa in 10 sub-subetape.....si alti ani, cu aceiasi experienta asa ca au aparut alte 10 sub-sub-subetape pana cand am ajuns la concluzia ca aceasta era defapt Scoala Vietii fiecarui interlocutor care incepea cu un simplu DA, spus cat de cat in cunostinta de cauza....pentru ca 99,99...99 % din semeni habar nu au cand sa foloseasca aceste simplele cuvinte DA sau NU.
[07:45, 01.11.2021] Adrian Pop: 5. Complexiatatea teoriilor si cursurilor Dlui Profesor Colceag, din cate am inteles pana acum sunt net superioare alor mele, lucru de care trebuie tinut cont privind implemantarea si asimilarea acestor cunostinte.
[07:49, 01.11.2021] Adrian Pop: 6. In acesti 30 de ani am scris zeci de mii de pagini in mii de nopti albe, despre discutiile cu tinerii din Scoala Zalmoxiana ca sa inteleg principiul de lucru efectiv acela de elev-profesor, profesor-elev fara de care nici un interlocutor care-si doreste sa traiasca Fericit, Frumos si decent, nu prinde nimic.
[07:52, 01.11.2021] Adrian Pop: 7. Cat despre plata acestor cursuri, discutii, analize si sinteze in scris....nici nu s-a pus problema ci dimpotriva, am oferit tuturor 90 % din tot profitul firmei mele Pop Service Electronic HQ, lucru greu de acceptat de familie.
[07:55, 01.11.2021] Adrian Pop: M-as bucura sa implementam impreuna, alaturi de cine o mai vrea sa faca acest lucru, MUNCA imensa a Dlui Profesor Florin Colceag astfel incat Neamul nostru sa beneficieze de Intelepciunea unuia dintre Ganditorii nostri contemporani.