PDA

Arată versiune întreagă : Sfatul Bătrânilor - 30 - Va este util acest forum ?



Enciu Stefan
16.10.2011, 23:39
Sfatul Bătrânilor - 30 - Va este util acest forum ?
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiti si Sanatosi.

Va este util acest forum ?
De ce ?
adi

admin
18.11.2011, 16:28
Imi este util acest forum pentru ca aici am invatat multe lucruri pe care in societate probabil, dealungul timpului le-as fi invatat si ar fi fost prea tarziu pentru mine ,aici mi-am demonstrat ca pot sa fac ceea ce mi-am propus si in acelasi timp pot invata si pe altii sa constientizeze ca pot face ceea ce-si doresc si la randul lor dupa o pregatire temeinica sa poata sa dea mai mai departe invatamintele dobandite dealungul timpului dedicat sau petrecut alaturi de o echipa profesionista pentru a schimba niste lucruri sau poate a schimba intreaga personalitate a unui om.

arienne2003
16.12.2011, 19:36
Este foarte putin spus...

Adrian Pop
16.12.2011, 20:16
Este foarte putin spus...

Deci cu ce te ajuta ?

adi

arienne2003
16.12.2011, 20:27
da, sigur...
cu cizelarea logicii, a gandirii si a raspunsurilor inaite de a le da
si in drumul pasilor, pas cu pas...
cati am facut ?

Adrian Pop
16.12.2011, 21:01
da, sigur...
cu cizelarea logicii, a gandirii si a raspunsurilor inaite de a le da
si in drumul pasilor, pas cu pas...
cati am facut ?

te autoevaluezi....

adi

arienne2003
16.12.2011, 21:03
am aflat raspunsul la urmatorul SB44 ... metafizica

Dragos
21.12.2011, 01:20
Va este util acest forum ?
De ce ?
O cantitate extrem de mare de informatie, o trecem prin propriul filtru si extragem ce credem ca este bine.
Oameni speciali "umbla" "prin" el .

Paul
17.01.2012, 22:33
relativ, imi intaresc sistemul de valori si principiile atat in acord cat si prin dezacord cu ce este scris aici.

Adrian Pop
17.01.2012, 23:21
este bine...
adi

ana_maria
18.04.2012, 17:15
Da,absolut,imi este util! altfel nu as fi in fiecare zi aici.
De ce imi este util? Nici nu as sti sa raspund cu precizie de ce. Este "ceva" care imi trebuie si ma ajuta sa ma dezvolt,...este "ceva" ce nu este nicaieri pe net....este "ceva" care "ma alimenteaza".

Valeria
29.06.2012, 20:32
Acest forum este o sursa continua de informatii. Diversitatea e un lucru bun pentru o comunitate.

Gratiela
15.07.2012, 01:24
Da, imi este util acest forum. Este o sursa de intelepciune si de idei bune. Aici am posibilitatea de a cunoaste oameni noi cu diverse cunostinte, vise si pot invata de la fiecare in parte cate ceva.
Aici invatam despre Tot, informatiile primite dandu-ne sansa de devenim Oameni.

Adrian Pop
15.07.2012, 02:45
Da, imi este util acest forum. Este o sursa de intelepciune si de idei bune. Aici am posibilitatea de a cunoaste oameni noi cu diverse cunostinte, vise si pot invata de la fiecare in parte cate ceva.
Aici invatam despre Tot, informatiile primite dandu-ne sansa de devenim Oameni.

Crezi cu adevarat asta ?

Cum poti sa respiri si sa bei apa odata la cateva saptamani...?

Dragos si Stefan sa hotarasca daca ramai sau nu in Scoala de afaceri online Zalmoxa.

adi

Dragos
16.07.2012, 01:35
Este decizia Alinei daca ramane, este decizia ei daca o urmeaza.

Are DA'ul meu pentru a ramane in scoala.

POPA OANA
17.09.2012, 08:45
Da.
Imi induce sentimentul de nevinovatie si dorinta de a citi cat mai mult. Foarte mult.

Multumesc.

O zi buna.

Dumitrescu Marian
12.06.2013, 19:58
Imi este util pentru ca pe zi ce trece invat tot mai multe lucruri noi . Sper ca in viitor sa invat la o capacitate mai mare decat acum .

mariusocoleanu
16.07.2013, 11:10
DA. Imi este foarte util acest forum. De ce? Foarte simplu , schimbul de idei si conexiunile care se fac aici mă ajută.
Cu ce? In primul rand un impuls energetic pozitiv, am invatat multe lucruri intr-o perioada extrem de scurtă(despre omenie, bun simt, smerenie, primi pasi SML), de acum inainte totul depinde numai de mine daca voi dovedi ca pot pune in practică invataturile.
Rezultatele care vor urma vor DOVEDII EXCEPȚIA DE LA REGULĂ.

Adrian Pop
16.07.2013, 13:06
DA. Imi este foarte util acest forum. De ce? Foarte simplu , schimbul de idei si conexiunile care se fac aici mă ajută.
Cu ce? In primul rand un impuls energetic pozitiv, am invatat multe lucruri intr-o perioada extrem de scurtă(despre omenie, bun simt, smerenie, primi pasi SML), de acum inainte totul depinde numai de mine daca voi dovedi ca pot pune in practică invataturile.
Rezultatele care vor urma vor DOVEDII EXCEPȚIA DE LA REGULĂ.

Intreaba-le pe Madalina si pe Oana, cum sa incepi afacerea cu iepuri.....sau cu ce vrei tu. Eu va urmaresc indeaproape tot ce faceti....pana stiu ca sunteti pe Calea voastra. Incercati sa ajungeti la nivelul de intelegere a celor doua fete ca sa va iau parteneri egali in toate afacerile pe care o sa le incepem din momentul cand primiti validare de OM din partea noastra.

Banu Ionut
20.03.2014, 01:12
Imi este foarte util forumul petnru a invata cat mai mult de la cat mai multi a le arata si a ne ajuta impreuna pentru ceea ce ne propunem fiecare,ma ajutat foarte mult sa invat sa comunic la un nivel eficient asa cum mi-am si propus in timp ,sa-mi dezvolt anumite afaceri pe termen mic si mediu si imi place sa invat si pe cei noi veniti a cunoaste ce inseamna aceasta scoala pentru societate.

Alina Bratu
15.08.2014, 04:16
Mai mult, este esential!

MirsuCatalin
22.09.2014, 00:41
Va este util acest forum ?

Dar eu ?
eu sunt util acestui forum ?

Adrian Pop
22.09.2014, 00:56
Va este util acest forum ?

Dar eu ?
eu sunt util acestui forum ?


tu stii asta !

Alina Bratu
22.09.2014, 06:47
tu stii asta !
Totul depinde doar de tine.

maria memo
25.02.2017, 20:32
DA!!in primul rand pentru ca am ocazia sa iau parte la scopuri nobile(desi nu ar trebui sa astept o"ocazie "pentru asta,insa aici totul este foarte bine organizat),pentru ca imi raspunde la foooarte multe intrebari pe care mi le-am pus de-a lungul timplui,pentru ca ma fascineaza lucrurile pe care le invat aici.

Adrian Pop
25.02.2017, 22:54
DA!!in primul rand pentru ca am ocazia sa iau parte la scopuri nobile(desi nu ar trebui sa astept o"ocazie "pentru asta,insa aici totul este foarte bine organizat),pentru ca imi raspunde la foooarte multe intrebari pe care mi le-am pus de-a lungul timplui,pentru ca ma fascineaza lucrurile pe care le invat aici.

discuta cu toti tinerii de langa tine astea toate si de-abia atunci....traiesti cu Adevarat, asa inveti....

Robert dragoi
10.04.2017, 01:02
Util foarte util,tribul meu ,aici ma simt iubit ,primit ,ma simt informat ,ajutat .

Adrian Pop
10.04.2017, 01:05
Util foarte util,tribul meu ,aici ma simt iubit ,primit ,ma simt informat ,ajutat .

tu vrei sa faci parte din Arta Zalmoxa...DA, ai validarea mea...
cu actele nu ma pricep....va descurcati voi cu ce trebuie facut legal.

Vladucu Loredana
05.08.2018, 12:33
Da , este foarte util , deoarece te ajuta sa iti creezi un drum si te invata multe lucruri intereseante , iar aceste intrebari sunt si ele foarte ajutatoare , te ajuta sa te cunoasti singur.

Adrian Pop
05.08.2018, 13:43
Da , este foarte util , deoarece te ajuta sa iti creezi un drum si te invata multe lucruri intereseante , iar aceste intrebari sunt si ele foarte ajutatoare , te ajuta sa te cunoasti singur.

Peste o perioada de Timp...vei gandi diferit fata de colegii tai....vei fi mult mai profunda in tot ce faci...

Ionutsteg
02.09.2018, 18:39
Consider util acest forum,deoarece am vazut ca se trateaza orice fel de subiect si vreau sa stiu in timp de ce e considerat cel mai serios forum din Romania.

Adrian Pop
03.09.2018, 11:04
Consider util acest forum,deoarece am vazut ca se trateaza orice fel de subiect si vreau sa stiu in timp de ce e considerat cel mai serios forum din Romania.


Pentru ca stiu aici....si esti un om, in devenire, serios...

Barbu Alina
04.09.2018, 01:07
Imi este foarte util acest forum pentru ca aici am cunoscut oameni foarte buni care ma ajuta sa am Bunul Simt si sa fim loiali cu ceilalti

Adrian Pop
04.09.2018, 10:42
Imi este foarte util acest forum pentru ca aici am cunoscut oameni foarte buni care ma ajuta sa am Bunul Simt si sa fim loiali cu ceilalti

Vei vedea asta, cand te vei tine de alta persoana tanara sa invete si ea cele scrise aici....care la randul ei, la fel trebuie sa faca....

Doar asa se invata....

MarianConstantin
24.05.2019, 02:12
Este o formă de întâlnire a energiilor creatoare, o sursă de cunoaștere, un mijloc de coordonare-sincronizare și o unealtă ajutătoare pentru evoluția personală, comunitară și națională.
Bineînțeles, sunt multe de făcut... Iar unele aspecte ale acestui forum, după părerea mea, ar putea fi îmbunătățite. Mă voi strădui să contribui și eu.

Adrian Pop
07.07.2019, 23:29
Este o formă de întâlnire a energiilor creatoare, o sursă de cunoaștere, un mijloc de coordonare-sincronizare și o unealtă ajutătoare pentru evoluția personală, comunitară și națională.
Bineînțeles, sunt multe de făcut... Iar unele aspecte ale acestui forum, după părerea mea, ar putea fi îmbunătățite. Mă voi strădui să contribui și eu.
Sfatul Bătrânilor - 30 - Va este util acest forum ?
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiti si Sanatosi.

Va este util acest forum ?
De ce ?
adi

alex_manea
18.09.2023, 14:23
Este util acest forum, mi se pare ca e ca o carte, autobibliografie a fiecaruia in care sunt expuse practic experiente de viata din care putem invata

mihaita_linca
03.01.2024, 22:13
Categoric este util! Este o carte care este intr-un update continuu. De ce? Imi place si ma ajuta in viata de zi cu zi, sunt mai linistit de cand sunt alaturi de dumneavoastra, inainte temperamentul meu era putin mai vulcanic, insa de cand am inceput sa colaboram, am observat o schimbare in viata mea. Multumesc, Doamne Ajuta!