PDA

Arată versiune întreagă : Sfatul Bătrânilor - 8



Adrian Pop
19.12.2020, 15:21
Sfatul Bătrânilor - 8

Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiti si Sanatosi.

O sa invatam in Timp sa va dezvoltati instinctiv, fara motivare rationala, capacitatea de PREMONITIE a unor fapte viitoare !!!

Ca sa va alegeti doar scopuri Nobile sa faceti bine semenilor oriunde va duceti....si atunci binele se va intoarce in orice Clipa T0 la voi !

Nedelea Ioana Alexandra
10.01.2021, 17:56
Suna minunat!
Voi aplica acest sfat.

M-as bucura !!!!!

Adrian Pop
11.01.2021, 15:28
Suna minunat!
Voi aplica acest sfat.

M-as bucura !!!!!
M-as bucura !!!!!

Roşu Roxana
15.01.2021, 11:30
În funcție de scopul ales si nivelul nostru de implicare în scopul respectiv...premoniția se manifesta, mai rămâne doar să credem în ceea ce vedem !

Adrian Pop
15.01.2021, 14:16
În funcție de scopul ales si nivelul nostru de implicare în scopul respectiv...premoniția se manifesta, mai rămâne doar să credem în ceea ce vedem !

Daca nu se uita ce vrei sa faci....innobiland continuu activitatea respectiva, apar din ce in ce mai multe " viziuni " ,iar capabilitatea de a lega metafizic tot ce-ti trece prin mine, avand din ce in ce mai ascutite simturile !

maria memo
10.06.2023, 12:36
Asa este și nu este vorba doar de faptul ca se va întoarce înzecit, dar cand fac bine, chiar simt ca mi-l fac mie insami, atat de tare este sentimentul. Este încă o dovada ca suntem cu toții un întreg.

alex_manea
26.06.2023, 12:30
ar fi excelent sa nu mai fie nevoie de motivare si sa devina totul instinctiv

Razvan Ghizdavescu
27.03.2024, 03:18
Foarte bine ar fi sa nu mai fie nevoie de motivare, pentru a ne dezvolta!