PDA

Arată versiune īntreagă : Ar putea sa fie primul pas important...



Adrian Pop
16.10.2011, 19:15
Ar putea sa fie primul pas important...
Show Recent Messages (F3)

Ion Jernovoi: buna seara
Pop Adrian: buna
Ion Jernovoi: Pop Adrian: am zis, ca in doi ani, cel care vrea, devine director de vanzari externe la Ruris...cu un salariu de 10.000 de euro pe luna
Pop Adrian: dar...ala trebuie sa asculte ce-i spun...si sa traga de-i sar capacele. asa cum fac eu cu voi.
Ion Jernovoi: vreau sa ma ajutati cu acest plan
Pop Adrian: ti-am mai zis
Ion Jernovoi: si atit
Ion Jernovoi: eu astept sa incepem
Ion Jernovoi: ce trebuie sa fac?
Pop Adrian: http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=3574
Pop Adrian: ce facem cu asta ?
Ion Jernovoi: de ce ma puneti sa aleg?
Pop Adrian: pentru ca inca nu stii ce spui
Pop Adrian: Absolut tot ce este postat ( fiecare mesaj in parte al unora cu sau fara raspunsul meu ) la aceste link-uri, analizati in scris dupa ce va veti inscrie pe forumurile respective, chiar daca eu am fost banat sau dat afara de " oamenii de bine ".
La unele dintre forumuri trebuie sa redeschideti discutiile pe aceste teme, pentru ca au fost sterse discutiile.

http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=3216&start=0

http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=3567&start=0
Pop Adrian: da
Pop Adrian: ma gandesc sa pun sau sa nu acest |SB pe care doream ieri sa-l postez
Pop Adrian: Beneficianti astfel de o pregatire de exceptie, pentru ca absolut tot ceea ce veti posta pe acele forumuri si pe altele pe care vom intra ulterior, va fi analizat de noi toti pe forumul acesta.

Da
Pop Adrian: Dati-va sansa sa observati realitatea iesind si voi in lume cu curaj. Incerc sa va ajut din nou ca sa iesiti din starea de " mamaliga " in care sunteti cu totii.

adi
Pop Adrian: ma gandsc...
Dobrita Ionut: ...
Dobrita Ionut: eu consider ca ar fi bine sa il postati,pentru a observa reactia celorlalti
Pop Adrian: ...
Pop Adrian: incepe cu asta
Pop Adrian: sa iesi din faza de mamaliga
Pop Adrian: in acelasi timp incepi pregatiurea lui Ionut cel din Bals. Altfel nu vei intelege ce spun eu
Ion Jernovoi: de ce sa-l pregatesc?
Pop Adrian: vreau sa ma ajutati cu acest plan
Pop Adrian: ti-am mai zis
Ion Jernovoi: si atit
Ion Jernovoi: eu astept sa incepem
Ion Jernovoi: ce trebuie sa fac?
Pop Adrian: de-aia.
Pop Adrian: daca nu...las-o balta.
Ion Jernovoi: nu ma-ti inteles corect
Ion Jernovoi: ce pregatire sai fac lu Ionut
Ion Jernovoi: ?
Pop Adrian: exact ce fac eu cu tine
Pop Adrian: numai asa intelegi ce fac
Pop Adrian: numa asa afli logica....
Pop Adrian: altfel nu vei deveni profesionist si un alt cioflangar
Pop Adrian: ca toti ceilalti
Pop Adrian: ti-am trimis un email
Ion Jernovoi: eu sunt dispus dar nu inteleg exact la ce va referiti,cu ce pot contribui la cultura lu Ionut
Ion Jernovoi: strict pe Ruris?
Pop Adrian: DA
Pop Adrian: citeste discutia cu el de azi
Ion Jernovoi: am citit-o
Pop Adrian: n-ai inteles-o....
Ion Jernovoi: ok
Ion Jernovoi: o mai citesc
Pop Adrian: si sa nu mai faci pasi anapoda, ca-ti vei bate joc de Timp
Pop Adrian: ok
Ion Jernovoi: de ce nu explicati mai simplu
Ion Jernovoi: nu am pregatirea care o pretindeti sa o am inca si multe lucruri care mi le spuneti trec pe linga mine pentru ca nu inteleg mesajul
Pop Adrian: si el vrea asta
Pop Adrian: pentru tine am scris-o lui...sa-ti aduc aminte
Pop Adrian: vei intelege epste ani cum luceraza creierula sta si multe altele....
Pop Adrian: de-aia , tot ce te pun s afaci....sa faci. Daca nu intelegi, iti epxplic logica pasilor
Pop Adrian: sa incepi cum ti-am spus
Pop Adrian: intelegi ce ti-am spus ?
Ion Jernovoi: sa nu fiu mamaliga si sal ajut pe Ionut tot ce stiu despre ruris!?
Ion Jernovoi: asa este?
Ion Jernovoi: ca vrea si el pe externe
Pop Adrian: incepe cu mamaliga
Pop Adrian: si-ti iei profesor pe Maria si elev pe Ionut
Pop Adrian: este simplu
Pop Adrian: intelegi acum
Pop Adrian: primul pas este cel mai important.
Pop Adrian: de ce crezi asta ?
Pop Adrian: de ce spun eu aSTA, CA TU CE SA CREZI ...?
Pop Adrian: CA ESTI LA INCEPUT DE DRUM NOU....ADICA ACELA DE-A NU FI TEMBEL.
Ion Jernovoi: tembel
Pop Adrian: ESTE
Pop Adrian: alt TERMEN.
Ion Jernovoi: da
Ion Jernovoi: necunoscut
Ion Jernovoi: bine
Pop Adrian: a fost o capodopera de film....
Ion Jernovoi: deci nehotarirea mea de a face ceva anume si a ma dedica trup si suflet in atingerea telului este caracteristic pentru mamaligari
Ion Jernovoi is typing...
Ion Jernovoi: asa este?
Pop Adrian: un tip, extrem de pregatit...a plecat din lume asta si s-a dus in jungla..sa stea printre Gorile...
Pop Adrian: si au venit unii si le omora as ca el i-a aparat...si l-au inchis, ca fiind nebun...
Pop Adrian: si se da unu cocos , care-si dadea doctoratul in psihologie...sa discute cu profesionistul...
Pop Adrian: ala-i spunea altfel, nu tembel...si-a aflat la sfarsit doctorul...ca asa este, numai ca de data asta a inteles el ca este asa. Nu trebuia sa-i mais spuna nimeni...
Pop Adrian: numai asa a aflat ce sa faca
Pop Adrian: Josua...ii spunea profesionistul...
Pop Adrian: asta =i cuvantul adevarat
Pop Adrian: Mosu pana nu a aflat cum este, degeaba i-a spus Miulescu...n-a facut nimic
Pop Adrian: A constientizat dupa ce-a ascultat 24 de ore discutia de 30 de minute cu el. Continuu....a ascultat-o...sa prindaBookmark

Adrian Pop
31.10.2011, 22:45
----- Original Message -----
From: adi pop
To: Cristian Anghelina ; Oana Garceag ; Andrei P ; Drumea Balcanu Silvia ; scoalaignat@yahoo.com ; gelu_stefanescu@yahoo.com ; Radu_necea@yahoo.com ; yo7aoz@yahoo.com ; samdacul@gmail.com
Sent: Monday, October 31, 2011 8:20 PM
Subject: Fw: Am vazut in toti acesti ani gradina lui DUMNEZEU pe pamant....



----- Original Message -----
From: Pop Adrian
To: geostroe@gmail.com ; armenescu.eliana.elena3@gmail.com ; ovi_vio_ivo@yahoo.co.uk ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; alecu_ioan@yahoo.com ; achimescu_ovidiu@yahoo.com ; administrator@cab.ro ; enciustefan@yahoo.com ; banuionutgabriel1@gmail.com ; alice.nacioiu@creativeluggage.com ; arienne2003@yahoo.com ; ioanaalex68@yahoo.com ; adipop@popservice.ro ; zalmoxa_adipop@yahoo.com
Sent: Monday, October 31, 2011 3:26 PM
Subject: Am vazut in toti acesti ani gradina lui DUMNEZEU pe pamant....



Am vazut in toti acesti ani gradina lui DUMNEZEU pe pamant....

-----------------------

uimire este cuvantul potrivit...


Īn data de 31 octombrie 2011, 11:46, Adi Pop <adipop@popservice.ro> a scris:

Buna Petre,

Nu este corect !!!

Toata tara sta in espectativa de care spui....eu ma ridic din fata calculatoului cand vad in ceata complet si fac acest lucru ca sa existe acel " punct de sprijin |" din care va pleca reconstructia Romaniei de care tot spun.....

Si nu este vorba de ce s-a intamplat acum cateva luni cu ONG-ul ala....si cu ce s-a intamplat de ani buni, in care m-am rugat de fiecare sa-si ajute Neamul. Mi-ai spus inainte de treaba asta cu banii, ca-ti pierzi postul de conferentiar de la facultate daca te vad ca faci...nu stiu ce...

Pai ce facem noi aici, inafara de lucruri bune pentru ROMANIA. Ce suntem secta, organizatie oculta, subversiva, indoctrinara, mintim oamenii, ne batem joc de semni...ce facem noi rau ?

Am aflat ulterior ca nu pot sa finantez un ONG in care cei din familiile mele sunt membrii, asa ca l-am rugat pe CZ s-o infiinteze cu cine vrea.

Eu stiu cel mai bine ca un SISTEM SERIOS se infiintaza cu banii obtinuti in mod cinstit, intre cei implicati. Nu ca unii vin cu banii si ceilalti cu ideile, pentru ca un astfel de sistem nu are ABSOLUT nici o valoare.

De o ora caut resurse financiare la fiu-meu sa ajut Asociatia Cultul eroilor, ca le-am promis ca-i sprijin finaciar. Dar eu stiu ca nu-i ajut prea mult asa...numai ca ei sunt prea batrani si este prea tarziu sa inteleaga ce le tot spun cand ma duc la intalnirile lor.

Sistemul Zalmoxa a fost trasnferat in Romania sa nu mai depind de " bunavointa " nimanui. Mai ales dupa ce ne-au jignit imbecilii aia de francezi, prin filmul ala prin care aratau ca stam cu mana intinsa. Asa si este, dar nu au aveau ei voie s-o faca, fiind treaba ce tine de bucataria noastra interna. Doina a cumparat de anul trecut domeniul WWW.SFATUTRANILOR.RO .

Si acest sistem se va dezvolta 100 % cu noi doi, sau fara....prin Tinerii " modelati " de mine in acesti 16-17 ani.
----- Original Message -----
From: Petre Titi
To: Dl Adi Pop ; Pop Adrian
Sent: Monday, October 31, 2011 10:06 AM
Subject: nu trebuie sa te superi...








Draga Adi,

nu trebuie sa te superi pentru faptul ca nu am mai intrat pe noul forum.
E normal sa stau putin in expectativa ...ptr a vedea cum "merg lucrurile" pe aici...
Nici eu nu m-am suparat cand s-a ales sa nu se lucreze cu ONG-ul meu cu cateva luni in urma...
...pentru reamintire, eu m-am intalnit cu Catalin Zamfir atunci cand doreati sa faceti un ONG (i-am trimis chiar extrasul de la Statutul meu pentru a-l ajuta), i-am spus ca ONG-ul meu nu este de vanzare (pentru ca pentru mine valoreaza mult)...
I-am spus ca in cazul in care alegeti sa virati cei 3 la mie din impozitul datorat statului de la firmele RURIS, POPSERVICE, BENDER...in ONG-ul meu eu pot sa editez carti (atunci era vorba de cartile dlui gen Strainu), sa fac lansari si alte programe directe intr-o proportie de 50% din banii care-i primesc, urmand ca restul de 50% (evidentiat contabil) sa fie folosit ca parte de cofinantare la programe cu finantare europeana (care sa sprijine in principal proiectele de care scriai pe fostul forum)...!
Mie mi s-a parut cea mai buna oferta de la un ONG local ...la care cei din CA erau si prieteni...! Asta in afara faptului in care se infiinta ONG-ul Zalmoxa ...
Am fost refuzat (si atunci am inteles ca dl CZ reprezenta punctul tau de vedere...pentru ca erau firmele tale...) si apoi am vazut ca se va lucra (nu stiu daca s-a realizat aceasta) cu un ONG din Sibiu...si am inteles...
EU nu m-am suparat ...doar ca voi fi mult mai atent pe acest segment la ceea ce se scrie si ceea ce se face...
Am stiut atunci cat va "tine" si forumul Zalmoxa...


O zi cat mai buna!
cu sinceritate,
Petre


PS. m-a durut sa-ti scriu tie aceasta (chiar nu am vrut sa o fac) dar vazand cele de mai jos...a trebuit...(paote ca nu stiai aceasta...ma gandesc ...)



.................................................. ..................


[...]
Pop Adrian: Mi-a scris petre cateva mesaje, dar am obosit. si daca nu intra pe forum cum spun, nu-i mai raspund. Muncesc prea mult sa fac si treaba celorlalti





--
GeoStroe

0722972522, tel/fax:0214138434, geostroe@gmail.com
Fundația Academia DacoRomān㠔TDC” - FADRTDC
Partidul Romāniei Europene - P.R.E.
SC.Tempus DacoRomānia ComTerra SRL - Editura DacoRomān㠔TDC”