PDA

Arată versiune īntreagă : Un portal este un ochi īn viitor, un ochi īntr-o altă dimensiune.



Adrian Pop
15.05.2019, 12:10
file:///C:/Users/Adi%20Pop/Downloads/ochiul-poarta-spre-suflet.pdf




Ce numim un portal?Un portal este un ochi īn viitor, un ochi īntr-o altădimensiune.Sufletul omului are propriul portal. Modul īn carefizicalitatea a creat portalul, ca modalitate detransport pentru comunicarea acesteia, īn lățimeade bandă a propriei intensități, a software-ului deordin superior sau inferior.Dacă vă uitați la structura fizicalității omului și lapoziția Sufletului omului, veți vedea portalul. A fostacolo, este un portal pe care noi, ca ființă umană, nul-am luat niciodată īn considerare. Dacă ne uităm lacraniul omului, pe care īl vedem īn structuracraniului omului, Sufletul omului a făcut portalulpentru sine, īntr-un mod foarte inteligent. Un ochi īndimensiunea fizicalității, un ochi īn dimensiuneaSufletului, ochiul Sufletului. Dacă vă uitați la pozițiaportalului și trageți o linie cānd treceți peste el, cevedeți? Dacă luați īntreaga lungime de undă saulățime de bandă a ochiului omului, traversați pozițiaSufletului omului. Sufletul omului a ales odimensiune a țesutului moale. Restul structurii luieste considerat a fi bine absorbită. Cānd privim īnsistemul nervos al ochiului, cānd privim īn structuraochiului și a Sufletul omului, găsim unul dintre celemai importante portaluri ale vieții omului īnsuși.Dacă puteți crește și īnțelege intensitatea Sufletuluiomului și a funcționării lui, īntregul Univers devinevizibil pentru voi.Īn Comunitatea Universală, multe baze sunt așa,toate sunt īnchise. Ei au folosit intensitateaSufletului, pentru a depăși dimensiunea fizică astructurii limitei emoției, sau a ceea ce noi numimcreier. Vorbim despre Sufletul omului și despre unportal - ochiul omului. Īn același timp, această pieleurmează īntreaga structură a fizicalității.Trebuie să avem o direcție vizuală pentru a putea săvedem, sau ne īndreptăm vederea pentru ca noi săputem transfera prin ea intensitatea Sufletuluiomului? Cānd īnțelegeți și cānd omenirea ajungedestul de matură, veți afla că ochiul fizic al omului īncorpul său, ca fizicalitate este unul dintre cele maiputernice instrumente care i-a folst dat omuluipentru transportul și comunicarea Sufletului cuUniversul. Vederea, ochiul omului, este accesulțesutului moale.Dacă vă uitați la poziția Sufletului și dacă vă uitați lacealaltă dimensiune a creierului omului, Sufletul stăchiar īnăuntru, se vede īnăuntru prin ochiul omului.Sus sau jos ușor, și veți vedea direcția Sufletului.Asta cānd ne uităm din lateral la cap. Cānd privimfrontal, vedem că ochiul omului privește direct īnSufletul omului. Este vederea un portal decomunicare pentru Sufletul omului, fărărestricționarea dimensiunii fizicalității față deintensitatea celorlalte Suflete? Vom vedea Sufletulentităților din Univers prin Sufletul nostru, prin ochiulomului, dar nu prin funcționarea fizică a omului; prinde Fundația Keshe259th Knowledge Seekers Workshophttps://youtu.be/aQFNLeLQxgY?t=1188KF NEWSO

Adrian Pop
15.05.2019, 12:11
Sufletul celulelor fizicalității omului, deoarece el īlconvertește la vederea Sufletului omului? Apoi,ajungem la un singur punct: există o parte dincreierul omului care poate converti astfel deinformații pentru a le putea īnțelege? Și atunci vineo altă dimensiune a īnțelegerii pe care vedereaomului trebuie să și se va deschide, spre ceea cecunoaștem deja, existența vieții dincolo de viațaomului din Univers. Informația a fost filtrată la unanumit nivel, care nu este, sau este deasupra sausub vederea omului, īn dimensiunea fizicalitățiimateriei de pe această planetă.Profesioniștii din domeniul medical au confirmatexistența prin cunoștințele medicale, iarmecanismele și sistemele confirmă corectitudineaștiinței. Am pus paralela īn dimensiunea Sufletuluiși am īnțeles lucrarea plasmei. Asta aduce un lucrufoarte important pentru noi toți. Am creat sisteme șitehnologii pentru a confirma că ceea ce vedemeste ceea ce este, pentru că am transferatcunoștințele īn dimensiunea fizică a īnțelegeriinoastre. Trimitem aeronave pe Marte, pe Lună șiluăm īncă imagini ale acelui loc, la vederea omului,nu la intensitatea vederii Universului.Īnțelegem că există un proces de conversie, daromul a făcut ca sistemele să confirme īn funcție detimpul īnțelegerii lui, sistemele care să confirme căeste corect, și le-am acceptat. Este timpul sămergem și să īnțelegem că lucrarea fizicalitățiiUniversului nu este la nivelul vederii omului. Estela nivelul vederii spectrului complet al intensitățiiSufletului omului.Noi doar o convertim, luăm doar partea de careavem nevoie. "Dumnezeu este Creatorul tuturoraiar omul este convertorul doar a unora." Noiconvertim foarte puțin din ea, dar dragosteaCreatorului se extinde peste īntregul spectru. Ceeace voi vedeți ca o furnică, pentru o altă creatură aUniversului ea este un Suflet īn mișcare. Nu vedefizicalitatea. Aceasta este ceea ce trebuie săīnțelegem, și īn procesul vieții, mai ales cānd venițila portaluri, la un portal pentru a transfera Sufletulomului sau dimensiunea fizicalității omului, acestelucruri vor conta foarte greu. Este foarte greu,pentru că trebuie să decideți care este spațiul golcare puteți exista, și nu neapărat īn dimensiuneafizicalității acestei planete, a acestui sistem solar, aacestei galaxii și a acestui Univers.Dacă iau același Suflet, care dă fizicalitatea omuluicu două brațe și două picioare, și īl pun īndimensiunea intensităței unui alt Univers, nu arputea deveni nimic. Ea devine un Soare, acoperăīntregul spațiu al acelui Univers. Deoarece energiasistemului este cea care contează, și nu lungimeadegetelor de la māini sau de la picioare.Apoi ajungem la o īnțelegere fundamentală. Cāndfacem aceste portaluri, cānd facem aceste sistemede transport a Sufletului omului īn dimensiuneaUniversului, trebuie să le controlam la intensitateaSufletului omului de pe această planetă. Sau să-idăm Sufletului omului libertatea de a alege īnspațiu punctul său, confirmarea existenței sale?"Am făcut omul după chipul meu". Imaginea meade pe Pămānt este cu două māini și două picioare,iar imaginea mea pe Planeta Zeus este cu 20 debrațe și 40 de picioare. Care dintre ele esteimaginea mea, sau imaginea mea depinde demediul manifestării? Īncă mai comunic și maicontrolez dimensiunea spațială a Sufletului omului,īn acea poziție? Īncă mă pot uita prin acel portal șiīncă mai pot fi īn contact cu mama, cu sora pe carele știam de pe planetă.Trăiește, comunică și va comunica pentrutotdeauna Sufletul omului, atāta timp cātdimensiunea fizică a omului există, prin portalulochiului omului? Are corpul nevoie de ochi, sau afăcut două găuri pentru a putea scăpa prin ele, și aputea să-și facă munca, să comunice cu exteriorulla intensitatea vederii omului? Acum, pentru primadată, īnțelegem ce īnseamnă și cum visul ajungesă fie vizualizat de noi. De fapt, īnțelegem că ochiulnostru a văzut īntotdeauna Sufletul mamei, și l-atransformat īn dimensiunea fizică īn structuramamei, chiar prin viața mamei din fața noastră.Apoi ajungem să īnțelegem cāt de mult s-a păcălitomul īn confirmarea fizicalității. Īn multe feluri amschimbat intensitatea; la o anumită intensitatevedem fizicalitatea mamei, dar de fapt, observămmereu Sufletul mamei, și cānd mama īși schimbăpoziția și părăsește fizicalitatea, continuăm săvedem același Suflet, și īl transferăm ca vedere amamei. Acesta este adevărul creației noastre, pecare omul nu la īnțeles niciodată.

Adrian Pop
15.05.2019, 12:12
Este ca o casă cu cărămizi și oriunde te duci nu vezinimic īn afară de locul īn care ai lăsat două ferestre.Prin zidurile de cărămidă, ne blocăm pentru a vedeaexteriorul și exteriorul să ne poată vedea. Dar amales o fereastră, care să fie portalul prin care săputem vedea. Așa a fost omul īnsuși. Nimic nu seschimbă īn ceea ce se īntāmplă īn afara, īn realitateadimensiunii existenței, ci doar atunci cānd nehotărām să privim prin fereastră.Toate informațiile din afară au intrat īntotdeauna prinfereastră și toate informațiile din interior au ieșit prinfereastră. Am făcut casa īn aceeași stare și poziție acraniului omului, și i-am dat un portal. Noi o numimfereastră și am făcut-o transparentă. Noi suntem ceice am ales să tragem obloanele, să nu vedem cāndeste īntuneric, sau cānd este rece, și la ochiul omuluinoi am creat genele, pentru că de data asta vreau sălucrez doar prin Suflet. Noi īl numim timpul de somn,pentru că nu avem nevoie de dimensiuneainformației din dimensiunea fizicalității, deoarece nudorim să vedem culoarea, dormitorul, acoperișul,tavanul sau cerul. Lucrăm numai prin dimensiuneaSufletului omului.Activitatea Sufletului omului nu se oprește niciodată.Doar pentru că ați īnchis obloanele ferestrelor casei,nu īnseamnă că Soarele nu strălucește și nuīnseamnă căvederii din priză, acesta este doar un alt intermediarce convertește informația Sufletului omului ladimensiunea fizicalității mamei, așa după cum știți.Cānd vine vorba de dimensiunea spațiului, cumrecunoaștem pasagerii Universului, dacă vom purtadimensiunea fizică a omului și intensitatea lui, dindomeniul fizicalității? Astronauții viitorului vor avea omare problemă să se desprindă de asta. Aceia dintrevoi care călătoresc prin structura Sufletului omului,se vor bucura de frumusețea Creației din Univers.Apoi, īntrebarea este: Mai avem nevoie de o navăspațială, sau călătorim pe corabia spațiului Sufletuluinostru și cucerim Universul? Acum v-am oferit unadintre cele mai mari mistere ale omenirii. Pentru căsunteți atāt de fizici, trebuie să vedeți ca să credețiasta. Acum īnțelegeți cum a vedea, a fostinstrumentul pentru a nu vedea realitatea, pentru apăstra omul īn dimensiunea fizicalității, la intensitateamai mult sau mai puțin a Calciului din viața acesteiplanete. Intensitatea puțin diferită a Calciului, poatecrea transparența vederii omului. Cānd l-am adunat,īl numim craniu, și după ce l-am mai īngroșat puțin, lam numit piele, dar aceasta este intensitatea la carevreau să călătoresc, și am făcut portaluri ca săcălătoresc īn spațiul Universului. "Este treaba celorcare īnțelegeți, să decideți unde doriți să mergeți, șipentru mulți dintre voi vă va lua ceva timp săīnțelegeți, și mulți dintre voi ați īnțeles deja, pentru căeu am ajuns și am atins Sufletul pentru a purtainformațiile".Īntr-un fel,dacă văuitați, trebuiesă facețiceva īn timpce Sufletuleste viu, nucontează căpe aceastăplanetă sauīn Univers.Ce este maibine să predați celorlalte Suflete?Să slujească, să ridiceSufletul atātor oameni. Atunci vine īntrebarea: ce vețiface atunci cānd veți deveni pasager al spațiului și aldimensiunii Sufletului Creației din care faceți parte,

Adrian Pop
15.05.2019, 12:13
și veți deveni īntr-o nouă dimensiune? Ați deveniprofesor sau ați deveni hoț? Acest lucru depinde īnmare măsură de intensitatea fizicalității pe care oalegeți, sau dacă trăiți pe extensia și īndimensiunea Sufletului omului. Deoarecefizicalitatea are nevoie de hrană, și dacă nu găsițihrană continuă, deveniți hoț.Sufletul devine un īnvățător. Nu īl hrănește, dar īlīnvață, și īn timp ce īl īnvață, primește. Este ceeace am dat ceea ce a devenit, nu ceea ce mi-a fostluat, dāndu-i-se. Acesta este un punct foarteimportant pentru cei care īncep să īnțeleagălucrarea Sufletului, īnțelegerea activității portalurilorși īnțelegerea faptului că portalul Universului, nutrebuie să fie īn oraș, ci este īn ochiul omului, īnvederea omului, la intensitatea dimensiunilorfizicalității spațiului și timpului existenței.Data viitoare cānd visați și spuneți că aveți un vis,gāndiți-vă. Nu ați avut un vis. Este ceea ce ațiīmpărtășit cu Sufletul, și Sufletul mi-a permis săīmpărtășesc. Și cānd Soarele strălucește și-șirăspāndește lumina, cāmpurile lui, īn același timpīn care strălucește pe Pămānt, el strălucește și peJupiter și pe Saturn. Este spațiul timpului care-iconfirmă manifestarea. Pe măsură ce visați saucomunicați prin dimensiunea Sufletului, atuncisunteți voi īnșivă o altă dimensiune, ca o stea dingalaxie care primește lumina și cāmpurileUniversului.Voi luați cāt aveți nevoie și dați cāt nu aveți nevoie.Existați īn același timp pe Pămānt, pe Marte, peJupiter și puteți fi observat dintr-o altă parte aUniversului, ca și acel punct strălucitor pe care īlnumiți Soare, pe care noi īl numim sistem solar.Omul a fost mereu īn legătură cu totalitateaUniversului. Noiam ales asta. Pur și simplu filtrămfizicalitatea, lăsăm īn continuare procesul și restulīn spate, și īn atāt de multe feluri, explicăm de cecreierul omului este atāt de mare și este unīnregistrator atāt de mare al tuturor lucrurilor. El nuīnregistrează doar ceea ce vedeți cu ochiul fizic, ciși ceea ce se īntāmplă cu ochiul Sufletului omului,cu restul Sufletelor. Trebuie să-și aminteascăacestea, pentru că la fel cum vă amintiți că ați fostīn Africa acum 20 de ani și ați văzut leul, trebuie săvă amintiți că ați fost īn celălalt Univers și ați văzutașa ceva, pentru că celelalte Suflete cu care esteīn contact, au fost acolo și vor să discute despreaceasta.Omul a trăit o viață de schizofrenic, dar nu a știutniciodată, și așa cum spun eu, cuvāntulschizofrenic nu există, sunt doar oameni frumoși,atunci īnțelegeți că este un Suflet frumos. EsteSufletul fizicalității și Sufletul Universului careexistă īn Sufletul omului. Poate că acum putemīncepe să trecem la pasul următor, și să īnțelegemcă prin crearea acestor portaluri, creăm portalurilepentru Sufletul creaturilor Universului, care devinvizibile pentru Sufletul nostru, nu pentrufizicalitatea noastră, sau īncă ne mai dorim să fimīn lumea fanteziei, să construim o navă spațialăpentru a vedea dimensiunile Universului?Cānd spuneți "am avut o premoniție, am știut căacest lucru se va īntāmpla, am văzut acest lucruīnainte și acum s-a īntāmplat!" Puneți-vă oīntrebare. Sufletul, prin dimensiunea portaluluiochiului omului, a văzut-o deja? Voi tocmai ațiajuns să o vedeți īn dimensiunea fizică, sau să ocreați pentru a vedea consecințele acesteia.Aceasta este frumusețea, atunci cānd īnțelegețitotalitatea Creației, și ca mesageri ai lui Dumnezeueste responsabilitatea noastră de a ne lumina.Este datoria omului să facă pasul, să confirme, săīnțeleagă și să ia măsuri prin aceasta, datorităacestei plăceri, nu prin pedepsire. Timpul pedepseis-a terminat. Cei care īncă aleg o cale a pedepseisunt hoți ai Sufletului omului.

Adrian Pop
15.05.2019, 12:13
Este pentru om să īnțeleagă de ce și cum și motivulvederii omului. Vederea omului este o linie decomunicare, o linie de transformare, care acoperăambele lățimi de bandă: dimensiunea Sufletului īnconjuncție cu funcționarea Universului, și condițiainteracțiunii cu o dimensiune a fizicalității. Eltransferă și traduce ambele linii īn același timp, și īltrimite la acel sertar care este relevant pentruaceasta. Atunci, cu portalul pe care īl facem, vomvedea prin ochiul Sufletului, nu prin ochiul fizic.Cāt mai trebuie să īnvățăm? Acum īnțelegeți cāt deaproape a ajuns omenirea, față de punctul dedetașare de fizicalitate, pentru că acum are o vederenocturnă a Sufletului, și doar pentru că este īntuneric,nu a putut să vadă pānă acum. Vi se dăīnțelepciunea și viderea de īnțelegere a totalității,vederea de noapte este o zi cu totul nouă, care nu setermină niciodată. Noaptea veți purta vederea denoapte, și īn timpul zilei vedeti, dar imaginea esteaceeasi. Īn același timp, trebuie să decideți, săpăstrez viziunea de noapte și dimensiunea fizică azilei. Sau īncep să īnțeleg că am capacitatea de a letraduce pe ambele īn același timp? Foarteasemănător femeilor, multitasking. Omul a fost unom, o singură sarcină, fizicalitatea. Acum, ce s-aīntāmplat, cānd deveniți femeie și devenițimultitasking, puteți traduce vederea fizicalității șiputeți comunica și traduce vederea Sufletului īnacelași timp, pentru că ele vin prin ochiul omului. Ami-am creat, trupul a creat acest lucru, pentru a păcăliomul, și de aceea am devenit atāt de fizici."Văd - Cred". Dar cum ar fi dacă m-aș puteamanifesta la intensitatea Sufletului omenirii, cafiecare om poate vedea totalitatea SufletuluiCreatorului?"Īnvățătura de astăzi este un punct de cotitură pentrurasa umană. Omul trebuie să īnțeleagă. Īn adānculspațiului, omul decide poziția și timpul și modul īncare īi place să se bucure. Doriți să puneți un costumde īnot și să mergeți īn adāncul oceanului, sau dorițisă puneți un costum și să mergeți īn dimensiuneafizicalității din adāncimea spațiului? DimensiuneaSufletului īn fizicalitate nu se schimbă. El īncă vedeprin ambele dimensiuni, nu contează ce costum pui".Creatorul a creat totalitatea, Sufletul este pur și dă.Fizicalitatea este cea care joacă pānă cānd setopește, și nu mai rămāne nimic, și apoi dă vina peCreator și pe Suflet.Vederea fizicalității omului, cei care īnțeleg și cei carevăd prin Sufletul omului dimensiunea fizică, atuncicānd Sufletul primește și devine parte a dimensiunii,sau īncearcă să devină parte a Sufletului, aceastaaduce schimbarea īn culoarea ochilor. Acest lucru seīntāmplă īn timpul Creației, cānd omul trebuie să-șideschidă ochiul spre fizicalitate din pāntecele mamei,și īn momentul īn care Sufletul nu mai găsește nici ointerferență prin ochiul omului prin dimensiuneafizicalității, este momentul plecării din fizicalitate.Sufletul omului părăsește corpul omului prin ochiulomului īn momentul morții, pentru că acesta esteīntotdeauna locul pe unde a venit și a plecat, elcunoaște ușa. Īn viitor, cānd omul va īnțelege maimult, va dezvolta sisteme care vor arăta acestproces. Este calea cu cea mai mică frecare, cea carecreează dimensiunea evadării.Atunci cānd Sufletul omului deschide această cale īnmomentul plecării, pentru a se amesteca printrecāmpurile echilibrate ale Universului, luminatranslucidă se va crea sau se va manifesta īnmomentul plecării. Omul trebuie să conștientizezetimpul și spațiul cum. El nu poate să-l captureze și săspună că a capturat Sufletul, dar puteți fi conștient deexistența lui și de cāmpurile de forță pe care le are.Nu este o energie care să explodeze brusc cāt 18bombe de la Hiroshima, ci este o plecare subtilă aīntregului cāmp, pe cea mai scurtă cale de plecare,care străbate ochiul omului."Cred că astăzi am explicat ceva care s-a schimbat șiam ajuns la totalitatea Sufletului omului. Toatelucrurile create pe această planetă, cu īnvățătura deastăzi. Vom vedea schimbarea și evoluția īn direcțiape care o dorim de acum īnainte. Așa cum spunīntotdeauna, cānd īnvățăm nu trebuie să folosimcuvāntul, dar vibrația cāmpurilor Sufletului nostru,atinge Sufletul totalității īntregii Creații, nu de peaceastă planetă, ci a celor care există pentru a īnvățași a fi iluminați. Vom vedea schimbarea, am īnceputschimbarea deoarece durează prea mult; milioane deani de schimbare sunt prea lungi.Prin comportamentul omului, se vor schimba și restulcreaturilor de pe această planetă. Am adus totulīmpreună īntr-un mod frumos, fie de la conducere, fiede la om, fie de la știința omului, fie de la īnțelegereacunoașterii Creației. Timpul este corect, iar timpuleste acum, iar acest acum pentru noi, nu esteaceastă secundă, este procesul prin care am īnceputschimbarea".

Adrian Pop
16.05.2019, 18:49
Ce numim un portal?Un portal este un ochi īn viitor, un ochi īntr-o altădimensiune.Sufletul omului are propriul portal. Modul īn carefizicalitatea a creat portalul, ca modalitate detransport pentru comunicarea acesteia, īn lățimeade bandă a propriei intensități, a software-ului deordin superior sau inferior.Dacă vă uitați la structura fizicalității omului și lapoziția Sufletului omului, veți vedea portalul. A fostacolo, este un portal pe care noi, ca ființă umană, nul-am luat niciodată īn considerare. Dacă ne uităm lacraniul omului, pe care īl vedem īn structuracraniului omului, Sufletul omului a făcut portalulpentru sine, īntr-un mod foarte inteligent. Un ochi īndimensiunea fizicalității, un ochi īn dimensiuneaSufletului, ochiul Sufletului. Dacă vă uitați la pozițiaportalului și trageți o linie cānd treceți peste el, cevedeți? Dacă luați īntreaga lungime de undă saulățime de bandă a ochiului omului, traversați pozițiaSufletului omului. Sufletul omului a ales odimensiune a țesutului moale. Restul structurii luieste considerat a fi bine absorbită. Cānd privim īnsistemul nervos al ochiului, cānd privim īn structuraochiului și a Sufletul omului, găsim unul dintre celemai importante portaluri ale vieții omului īnsuși.Dacă puteți crește și īnțelege intensitatea Sufletuluiomului și a funcționării lui, īntregul Univers devinevizibil pentru voi.

Adrian Pop
16.05.2019, 18:53
Īn Comunitatea Universală, multe baze sunt așa,toate sunt īnchise. Ei au folosit intensitateaSufletului, pentru a depăși dimensiunea fizică astructurii limitei emoției, sau a ceea ce noi numimcreier. Vorbim despre Sufletul omului și despre unportal - ochiul omului. Īn același timp, această pieleurmează īntreaga structură a fizicalității.Trebuie să avem o direcție vizuală pentru a putea săvedem, sau ne īndreptăm vederea pentru ca noi săputem transfera prin ea intensitatea Sufletuluiomului? Cānd īnțelegeți și cānd omenirea ajungedestul de matură, veți afla că ochiul fizic al omului īncorpul său, ca fizicalitate este unul dintre cele maiputernice instrumente care i-a folst dat omuluipentru transportul și comunicarea Sufletului cuUniversul. Vederea, ochiul omului, este accesulțesutului moale.Dacă vă uitați la poziția Sufletului și dacă vă uitați lacealaltă dimensiune a creierului omului, Sufletul stăchiar īnăuntru, se vede īnăuntru prin ochiul omului.Sus sau jos ușor, și veți vedea direcția Sufletului.Asta cānd ne uităm din lateral la cap. Cānd privimfrontal, vedem că ochiul omului privește direct īnSufletul omului. Este vederea un portal decomunicare pentru Sufletul omului, fărărestricționarea dimensiunii fizicalității față deintensitatea celorlalte Suflete? Vom vedea Sufletulentităților din Univers prin Sufletul nostru, prin ochiulomului, dar nu prin funcționarea fizică a omului; prin

file:///C:/Users/Adi%20Pop/Downloads/ochiul-poarta-spre-suflet.pdf

Adrian Pop
16.05.2019, 18:57
Sufletul celulelor fizicalității omului, deoarece el īlconvertește la vederea Sufletului omului? Apoi,ajungem la un singur punct: există o parte dincreierul omului care poate converti astfel deinformații pentru a le putea īnțelege? Și atunci vineo altă dimensiune a īnțelegerii pe care vedereaomului trebuie să și se va deschide, spre ceea cecunoaștem deja, existența vieții dincolo de viațaomului din Univers. Informația a fost filtrată la unanumit nivel, care nu este, sau este deasupra sausub vederea omului, īn dimensiunea fizicalitățiimateriei de pe această planetă.Profesioniștii din domeniul medical au confirmatexistența prin cunoștințele medicale, iarmecanismele și sistemele confirmă corectitudineaștiinței. Am pus paralela īn dimensiunea Sufletuluiși am īnțeles lucrarea plasmei. Asta aduce un lucrufoarte important pentru noi toți. Am creat sisteme șitehnologii pentru a confirma că ceea ce vedemeste ceea ce este, pentru că am transferatcunoștințele īn dimensiunea fizică a īnțelegeriinoastre. Trimitem aeronave pe Marte, pe Lună șiluăm īncă imagini ale acelui loc, la vederea omului,nu la intensitatea vederii Universului.Īnțelegem că există un proces de conversie, daromul a făcut ca sistemele să confirme īn funcție detimpul īnțelegerii lui, sistemele care să confirme căeste corect, și le-am acceptat. Este timpul sămergem și să īnțelegem că lucrarea fizicalitățiiUniversului nu este la nivelul vederii omului. Estela nivelul vederii spectrului complet al intensitățiiSufletului omului.Noi doar o convertim, luăm doar partea de careavem nevoie. "Dumnezeu este Creatorul tuturoraiar omul este convertorul doar a unora." Noiconvertim foarte puțin din ea, dar dragosteaCreatorului se extinde peste īntregul spectru. Ceeace voi vedeți ca o furnică, pentru o altă creatură aUniversului ea este un Suflet īn mișcare. Nu vedefizicalitatea. Aceasta este ceea ce trebuie săīnțelegem, și īn procesul vieții, mai ales cānd venițila portaluri, la un portal pentru a transfera Sufletulomului sau dimensiunea fizicalității omului, acestelucruri vor conta foarte greu. Este foarte greu,pentru că trebuie să decideți care este spațiul golcare puteți exista, și nu neapărat īn dimensiuneafizicalității acestei planete, a acestui sistem solar, aacestei galaxii și a acestui Univers.

Adrian Pop
16.05.2019, 19:01
Dacă iau același Suflet, care dă fizicalitatea omuluicu două brațe și două picioare, și īl pun īndimensiunea intensităței unui alt Univers, nu arputea deveni nimic. Ea devine un Soare, acoperăīntregul spațiu al acelui Univers. Deoarece energiasistemului este cea care contează, și nu lungimeadegetelor de la māini sau de la picioare.Apoi ajungem la o īnțelegere fundamentală. Cāndfacem aceste portaluri, cānd facem aceste sistemede transport a Sufletului omului īn dimensiuneaUniversului, trebuie să le controlam la intensitateaSufletului omului de pe această planetă. Sau să-idăm Sufletului omului libertatea de a alege īnspațiu punctul său, confirmarea existenței sale?"Am făcut omul după chipul meu". Imaginea meade pe Pămānt este cu două māini și două picioare,iar imaginea mea pe Planeta Zeus este cu 20 debrațe și 40 de picioare. Care dintre ele esteimaginea mea, sau imaginea mea depinde demediul manifestării? Īncă mai comunic și maicontrolez dimensiunea spațială a Sufletului omului,īn acea poziție? Īncă mă pot uita prin acel portal șiīncă mai pot fi īn contact cu mama, cu sora pe carele știam de pe planetă.Trăiește, comunică și va comunica pentrutotdeauna Sufletul omului, atāta timp cātdimensiunea fizică a omului există, prin portalulochiului omului? Are corpul nevoie de ochi, sau afăcut două găuri pentru a putea scăpa prin ele, și aputea să-și facă munca, să comunice cu exteriorulla intensitatea vederii omului? Acum, pentru primadată, īnțelegem ce īnseamnă și cum visul ajungesă fie vizualizat de noi. De fapt, īnțelegem că ochiulnostru a văzut īntotdeauna Sufletul mamei, și l-atransformat īn dimensiunea fizică īn structuramamei, chiar prin viața mamei din fața noastră.Apoi ajungem să īnțelegem cāt de mult s-a păcălitomul īn confirmarea fizicalității. Īn multe feluri amschimbat intensitatea; la o anumită intensitatevedem fizicalitatea mamei, dar de fapt, observămmereu Sufletul mamei, și cānd mama īși schimbăpoziția și părăsește fizicalitatea, continuăm săvedem același Suflet, și īl transferăm ca vedere amamei. Acesta este adevărul creației noastre, pecare omul nu la īnțeles niciodată.

Adrian Pop
16.05.2019, 19:08
Este ca o casă cu cărămizi și oriunde te duci nu vezinimic īn afară de locul īn care ai lăsat două ferestre.Prin zidurile de cărămidă, ne blocăm pentru a vedeaexteriorul și exteriorul să ne poată vedea. Dar amales o fereastră, care să fie portalul prin care săputem vedea. Așa a fost omul īnsuși. Nimic nu seschimbă īn ceea ce se īntāmplă īn afara, īn realitateadimensiunii existenței, ci doar atunci cānd nehotărām să privim prin fereastră.Toate informațiile din afară au intrat īntotdeauna prinfereastră și toate informațiile din interior au ieșit prinfereastră. Am făcut casa īn aceeași stare și poziție acraniului omului, și i-am dat un portal. Noi o numimfereastră și am făcut-o transparentă. Noi suntem ceice am ales să tragem obloanele, să nu vedem cāndeste īntuneric, sau cānd este rece, și la ochiul omuluinoi am creat genele, pentru că de data asta vreau sălucrez doar prin Suflet. Noi īl numim timpul de somn,pentru că nu avem nevoie de dimensiuneainformației din dimensiunea fizicalității, deoarece nudorim să vedem culoarea, dormitorul, acoperișul,tavanul sau cerul. Lucrăm numai prin dimensiuneaSufletului omului.Activitatea Sufletului omului nu se oprește niciodată.Doar pentru că ați īnchis obloanele ferestrelor casei,nu īnseamnă că Soarele nu strălucește și nuīnseamnă căvederii din priză, acesta este doar un alt intermediarce convertește informația Sufletului omului ladimensiunea fizicalității mamei, așa după cum știți.Cānd vine vorba de dimensiunea spațiului, cumrecunoaștem pasagerii Universului, dacă vom purtadimensiunea fizică a omului și intensitatea lui, dindomeniul fizicalității? Astronauții viitorului vor avea omare problemă să se desprindă de asta. Aceia dintrevoi care călătoresc prin structura Sufletului omului,se vor bucura de frumusețea Creației din Univers.Apoi, īntrebarea este: Mai avem nevoie de o navăspațială, sau călătorim pe corabia spațiului Sufletuluinostru și cucerim Universul? Acum v-am oferit unadintre cele mai mari mistere ale omenirii. Pentru căsunteți atāt de fizici, trebuie să vedeți ca să credețiasta. Acum īnțelegeți cum a vedea, a fostinstrumentul pentru a nu vedea realitatea, pentru apăstra omul īn dimensiunea fizicalității, la intensitateamai mult sau mai puțin a Calciului din viața acesteiplanete. Intensitatea puțin diferită a Calciului, poatecrea transparența vederii omului. Cānd l-am adunat,īl numim craniu, și după ce l-am mai īngroșat puțin, lam numit piele, dar aceasta este intensitatea la carevreau să călătoresc, și am făcut portaluri ca săcălătoresc īn spațiul Universului. "Este treaba celorcare īnțelegeți, să decideți unde doriți să mergeți, șipentru mulți dintre voi vă va lua ceva timp săīnțelegeți, și mulți dintre voi ați īnțeles deja, pentru căeu am ajuns și am atins Sufletul pentru a purtainformațiile".Īntr-un fel,dacă văuitați, trebuiesă facețiceva īn timpce Sufletuleste viu, nucontează căpe aceastăplanetă sauīn Univers.Ce este maibine să predați celorlalte Suflete?Să slujească, să ridiceSufletul atātor oameni. Atunci vine īntrebarea: ce vețiface atunci cānd veți deveni pasager al spațiului și aldimensiunii Sufletului Creației din care faceți parte,

Adrian Pop
16.05.2019, 19:17
și veți deveni īntr-o nouă dimensiune? Ați deveniprofesor sau ați deveni hoț? Acest lucru depinde īnmare măsură de intensitatea fizicalității pe care oalegeți, sau dacă trăiți pe extensia și īndimensiunea Sufletului omului. Deoarecefizicalitatea are nevoie de hrană, și dacă nu găsițihrană continuă, deveniți hoț.Sufletul devine un īnvățător. Nu īl hrănește, dar īlīnvață, și īn timp ce īl īnvață, primește. Este ceeace am dat ceea ce a devenit, nu ceea ce mi-a fostluat, dāndu-i-se. Acesta este un punct foarteimportant pentru cei care īncep să īnțeleagălucrarea Sufletului, īnțelegerea activității portalurilorși īnțelegerea faptului că portalul Universului, nutrebuie să fie īn oraș, ci este īn ochiul omului, īnvederea omului, la intensitatea dimensiunilorfizicalității spațiului și timpului existenței.Data viitoare cānd visați și spuneți că aveți un vis,gāndiți-vă. Nu ați avut un vis. Este ceea ce ațiīmpărtășit cu Sufletul, și Sufletul mi-a permis săīmpărtășesc. Și cānd Soarele strălucește și-șirăspāndește lumina, cāmpurile lui, īn același timpīn care strălucește pe Pămānt, el strălucește și peJupiter și pe Saturn. Este spațiul timpului care-iconfirmă manifestarea. Pe măsură ce visați saucomunicați prin dimensiunea Sufletului, atuncisunteți voi īnșivă o altă dimensiune, ca o stea dingalaxie care primește lumina și cāmpurileUniversului.Voi luați cāt aveți nevoie și dați cāt nu aveți nevoie.Existați īn același timp pe Pămānt, pe Marte, peJupiter și puteți fi observat dintr-o altă parte aUniversului, ca și acel punct strălucitor pe care īlnumiți Soare, pe care noi īl numim sistem solar.Omul a fost mereu īn legătură cu totalitateaUniversului. Noiam ales asta. Pur și simplu filtrămfizicalitatea, lăsăm īn continuare procesul și restulīn spate, și īn atāt de multe feluri, explicăm de cecreierul omului este atāt de mare și este unīnregistrator atāt de mare al tuturor lucrurilor. El nuīnregistrează doar ceea ce vedeți cu ochiul fizic, ciși ceea ce se īntāmplă cu ochiul Sufletului omului,cu restul Sufletelor. Trebuie să-și aminteascăacestea, pentru că la fel cum vă amintiți că ați fostīn Africa acum 20 de ani și ați văzut leul, trebuie săvă amintiți că ați fost īn celălalt Univers și ați văzutașa ceva, pentru că celelalte Suflete cu care esteīn contact, au fost acolo și vor să discute despreaceasta.Omul a trăit o viață de schizofrenic, dar nu a știutniciodată, și așa cum spun eu, cuvāntulschizofrenic nu există, sunt doar oameni frumoși,atunci īnțelegeți că este un Suflet frumos. EsteSufletul fizicalității și Sufletul Universului careexistă īn Sufletul omului. Poate că acum putemīncepe să trecem la pasul următor, și să īnțelegemcă prin crearea acestor portaluri, creăm portalurilepentru Sufletul creaturilor Universului, care devinvizibile pentru Sufletul nostru, nu pentrufizicalitatea noastră, sau īncă ne mai dorim să fimīn lumea fanteziei, să construim o navă spațialăpentru a vedea dimensiunile Universului?Cānd spuneți "am avut o premoniție, am știut căacest lucru se va īntāmpla, am văzut acest lucruīnainte și acum s-a īntāmplat!" Puneți-vă oīntrebare. Sufletul, prin dimensiunea portaluluiochiului omului, a văzut-o deja? Voi tocmai ațiajuns să o vedeți īn dimensiunea fizică, sau să ocreați pentru a vedea consecințele acesteia.Aceasta este frumusețea, atunci cānd īnțelegețitotalitatea Creației, și ca mesageri ai lui Dumnezeueste responsabilitatea noastră de a ne lumina.Este datoria omului să facă pasul, să confirme, săīnțeleagă și să ia măsuri prin aceasta, datorităacestei plăceri, nu prin pedepsire. Timpul pedepseis-a terminat. Cei care īncă aleg o cale a pedepseisunt hoți ai Sufletului omului.

Adrian Pop
16.05.2019, 19:27
Este pentru om să īnțeleagă de ce și cum și motivulvederii omului. Vederea omului este o linie decomunicare, o linie de transformare, care acoperăambele lățimi de bandă: dimensiunea Sufletului īnconjuncție cu funcționarea Universului, și condițiainteracțiunii cu o dimensiune a fizicalității. Eltransferă și traduce ambele linii īn același timp, și īltrimite la acel sertar care este relevant pentruaceasta. Atunci, cu portalul pe care īl facem, vomvedea prin ochiul Sufletului, nu prin ochiul fizic.Cāt mai trebuie să īnvățăm? Acum īnțelegeți cāt deaproape a ajuns omenirea, față de punctul dedetașare de fizicalitate, pentru că acum are o vederenocturnă a Sufletului, și doar pentru că este īntuneric,nu a putut să vadă pānă acum. Vi se dăīnțelepciunea și viderea de īnțelegere a totalității,vederea de noapte este o zi cu totul nouă, care nu setermină niciodată. Noaptea veți purta vederea denoapte, și īn timpul zilei vedeti, dar imaginea esteaceeasi. Īn același timp, trebuie să decideți, săpăstrez viziunea de noapte și dimensiunea fizică azilei. Sau īncep să īnțeleg că am capacitatea de a letraduce pe ambele īn același timp? Foarteasemănător femeilor, multitasking. Omul a fost unom, o singură sarcină, fizicalitatea. Acum, ce s-aīntāmplat, cānd deveniți femeie și devenițimultitasking, puteți traduce vederea fizicalității șiputeți comunica și traduce vederea Sufletului īnacelași timp, pentru că ele vin prin ochiul omului. Ami-am creat, trupul a creat acest lucru, pentru a păcăliomul, și de aceea am devenit atāt de fizici."Văd - Cred". Dar cum ar fi dacă m-aș puteamanifesta la intensitatea Sufletului omenirii, cafiecare om poate vedea totalitatea SufletuluiCreatorului?"Īnvățătura de astăzi este un punct de cotitură pentrurasa umană. Omul trebuie să īnțeleagă. Īn adānculspațiului, omul decide poziția și timpul și modul īncare īi place să se bucure. Doriți să puneți un costumde īnot și să mergeți īn adāncul oceanului, sau dorițisă puneți un costum și să mergeți īn dimensiuneafizicalității din adāncimea spațiului? DimensiuneaSufletului īn fizicalitate nu se schimbă. El īncă vedeprin ambele dimensiuni, nu contează ce costum pui".Creatorul a creat totalitatea, Sufletul este pur și dă.Fizicalitatea este cea care joacă pānă cānd setopește, și nu mai rămāne nimic, și apoi dă vina peCreator și pe Suflet.Vederea fizicalității omului, cei care īnțeleg și cei carevăd prin Sufletul omului dimensiunea fizică, atuncicānd Sufletul primește și devine parte a dimensiunii,sau īncearcă să devină parte a Sufletului, aceastaaduce schimbarea īn culoarea ochilor. Acest lucru seīntāmplă īn timpul Creației, cānd omul trebuie să-șideschidă ochiul spre fizicalitate din pāntecele mamei,și īn momentul īn care Sufletul nu mai găsește nici ointerferență prin ochiul omului prin dimensiuneafizicalității, este momentul plecării din fizicalitate.Sufletul omului părăsește corpul omului prin ochiulomului īn momentul morții, pentru că acesta esteīntotdeauna locul pe unde a venit și a plecat, elcunoaște ușa. Īn viitor, cānd omul va īnțelege maimult, va dezvolta sisteme care vor arăta acestproces. Este calea cu cea mai mică frecare, cea carecreează dimensiunea evadării.Atunci cānd Sufletul omului deschide această cale īnmomentul plecării, pentru a se amesteca printrecāmpurile echilibrate ale Universului, luminatranslucidă se va crea sau se va manifesta īnmomentul plecării. Omul trebuie să conștientizezetimpul și spațiul cum. El nu poate să-l captureze și săspună că a capturat Sufletul, dar puteți fi conștient deexistența lui și de cāmpurile de forță pe care le are.Nu este o energie care să explodeze brusc cāt 18bombe de la Hiroshima, ci este o plecare subtilă aīntregului cāmp, pe cea mai scurtă cale de plecare,care străbate ochiul omului."Cred că astăzi am explicat ceva care s-a schimbat șiam ajuns la totalitatea Sufletului omului. Toatelucrurile create pe această planetă, cu īnvățătura deastăzi. Vom vedea schimbarea și evoluția īn direcțiape care o dorim de acum īnainte. Așa cum spunīntotdeauna, cānd īnvățăm nu trebuie să folosimcuvāntul, dar vibrația cāmpurilor Sufletului nostru,atinge Sufletul totalității īntregii Creații, nu de peaceastă planetă, ci a celor care există pentru a īnvățași a fi iluminați. Vom vedea schimbarea, am īnceputschimbarea deoarece durează prea mult; milioane deani de schimbare sunt prea lungi.Prin comportamentul omului, se vor schimba și restulcreaturilor de pe această planetă. Am adus totulīmpreună īntr-un mod frumos, fie de la conducere, fiede la om, fie de la știința omului, fie de la īnțelegereacunoașterii Creației. Timpul este corect, iar timpuleste acum, iar acest acum pentru noi, nu esteaceastă secundă, este procesul prin care am īnceputschimbarea".