PDA

Arată versiune întreagă : Consiliul inteleptilor



Adrian Pop
15.10.2011, 14:01
Consiliul inteleptilor
----- Original Message -----
From: adi pop
To: adipop ; D.nul Adi Pop ; Cornul Abundentei
Sent: Friday, June 11, 2010 4:15 AM
Subject: Consiliul inteleptilor


Consiliul inteleptilor

Dl Robert Gainescu - producator emisiuni TV


Dl Mihai Rohan -

Mihai Rohan, directorul Carpatcement Holding,
Dl. Mihai Rohan, Preşedinte şi Director General, Carpatcement Holding.

http://www.google.ro/search?hl=ro&rlz=1W1GGLL_ro&q=Dl+Mihai+Rohan+-+&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Fuziune pe piaţa materialelor de construcţii din România - CARPATCEMENT HOLDING S.A.
Constructii
salveaza in format PDF
vezi versiunea pentru tiparire




Bucuresti- 04 August 2004 - Cele trei fabrici de ciment Moldocim S.A. Bicaz, Casial S.A. Deva şi Romcif S.A., precum şi CARPATCEMENT ROMÂNIA S.R.L, societăţi aparţinând grupului german HeidelbergCement în România, au fuzionat sub numele CARPATCEMENT HOLDING S.A.

Fuziunea prin absorbţie a celor trei societăţi producătoare de ciment în cadrul companiei CARPATCEMENT HOLDING S.A. este o etapă naturală a strategiei de dezvoltare a grupului HeidelbergCement în România. Dat fiind faptul că cele trei fabrici aveau acelaşi obiect de activitate - producţia de ciment, şi CARPATCEMENT ROMÂNIA S.R.L avea ca obiect activităţi conexe fabricării cimentului, reunirea lor sub acelaşi nume reprezintă un proces de reorganizare sub un concept unitar de management.

Patrimoniul societăţilor absorbite a fost transferat noii companii CARPATCEMENT HOLDING S.A., care are în prezent peste 12.000 acţionari. Capitalul social al companiei este în valoare de 10.221.967.700.000 lei, divizat în 102.219.677 acţiuni cu valoare nominală de 100.000 lei fiecare. HeidelbergCement Central Europe East Holding BV deţine 65,66% (adică 67.115.702 de acţiuni), HeidelbergCement România BV deţine 33,21% din capital (adică 33.950.957 acţiuni), în timp ce 1,13% din capital (adică 1.153.018 acţiuni) aparţine acţionarilor minoritari.

Fuziunea atrage după sine beneficii precum reducerea numărului de nivele de management şi focalizarea acestuia pe proiecte, îmbunătăţirea proceselor de planificare şi investiţii, în acord cu oportunităţile comune de investiţii şi strategia de dezvoltare a noii companii, alocarea corespunzătoare a fondurilor şi utilizarea mai eficientă a resurselor tehnice, logistice şi, în special, umane ale companiei rezultate în urma fuziunii.


HeidelbergCement este lider mondial în domeniul materialelor de construcţie, fiind în acelaşi timp unul dintre primii producători de ciment din lume. În cele 50 de ţări în care este prezent, grupul HeidelbergCement deţine 1.600 de fabrici unde lucrează peste 37.000 de angajaţi. În 2003, cifra de afaceri a Grupului s-a ridicat la 6.3 milarde euro iar vânzările de ciment la circa 51 milioane tone. În România, Grupul este unul dintre cei mai importanţi investitori germani, cu o valoare a investiţiei de 230 milioane euro din 1998 până în prezent. HeidelbergCement este prezent pe piaţa românească în producţia de ciment, betoane şi agregate prin cele trei companii CARPATCEMENT HOLDING, CARPAT BETON, respectiv CARPAT AGREGATE.

În semestrul I 2004 volumul vânzărilor de ciment ale CARPATCEMENT pe piaţa locală a crescut faţă de aceeaşi perioadă a anului trecut cu 23%.

”Noua companie CARPATCEMENT HOLDING beneficiază de aplicarea unui management mai suplu, de investiţii şi standarde de calitate unitare şi în conformitate cu strategia de dezvoltare, şi de o mai bună alocare a resurselor”, a declarat Dl. Mihai Rohan, Director General al CARPATCEMENT HOLDING S.A.


Pentru informaţii suplimentare vă rugăm contactaţi:
Bogdan Arnăutu, Communication Manager, CARPATCEMENT HOLDING, tel: +40 21 231 57 90

www.heidelbergcement.ro

---------------------------------

http://www.heidelbergcement.ro/contact.html

Sediul central:




Sos. Bucuresti-Ploiesti 1A,
Bucharest Business Park, Intrarea C, Et. 1,
Sector 1, 013681 Bucuresti, Romania


S.C. Carpatcement Holding S.A.
Tel: +40 21 311 59 76 , +40 21 311 59 75
Fax: +40 21 311 59 74, +40 21 311 59 73
E-mail: carpatcement@carpatcement.ro Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

S.C. Carpat Beton SRL
Tel.: +40 21 311 59 77 , +40 21 311 57 11
Fax: +40 21 311 59 81
E-mail: carpatbeton@carpatbeton.ro Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
Contacte statii de betoane

S.C. Carpat Agregate S.A.
Tel: +40 21 311 59 83-4
Fax: +40 21 311 57 13
E-mail: carpatagregate@carpatagregate.ro Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.



Fabrica Fieni :
Str. Ing.Aurel Rainu, Nr. 34, 135100 Fieni, Dambovita
Tel.: + 40 245 606 433 /
+ 40 245 774 093
Fax: + 40 245 774 091
Fabrica Bicaz :
Sat Tasca, Comunca Tasca, 617455, Neamt
Tel.: + 40 233 254 221 / 2 / 3

Fax: + 40 233 253 131
Fabrica Deva :
Str. Principala, Nr.1, Sat Soimus, Com. Chiscadaga, 337457, Hunedoara
Tel.: +40 254 237 002 / 3 / 4
Fax: +40 254 237 008 / 9
Pentru consiliere tehnica privind cimentul CARPATCEMENT®, contacteaza Departamentul Consultanta Tehnica prin fax: +40 21 311 59 74 sau prin e-mail: client@carpatcement.ro Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. .

Pentru informatii despre ofertele comerciale, contacteaza Departamentul Administrare Vanzari prin e-mail: sales@carpatcement.ro Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. .








Pro tv

Fri Jun 11, 2010 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
----- Original Message -----
From: adipop
To: mihai.rohan@carpatcement.ro
Sent: Friday, June 11, 2010 9:56 AM
Subject: Referitor la conceptul de " Consiliul Roman al Inteleptilor ".



In atentia Dl. Mihai Rohan, Preşedinte Carpatcement Holding,

Am avut placerea ieri sa vad la RPOTv o emisiune realizata de Dl Robert Gainescu. Mi-a placut ideea expusa de Dumneavoastra referitoare la " Consiliul Inteleptilor ". Am inteles ca aveti cunostinta de existenta unor astfel de oameni capabili in Romania, din randul cadrelor universitare, a institutiilor publice si a oamenilor de afaceri.
Mi-ar face placere sa-i cunosc daca sunteti amabil.

In ultimii 15 ani m-am ocupat in exclusivitate de-a gasi solutii pentru redresarea Morala si Economica a Romaniei. Am scris zeci de mii de pagini in mii de nopti albe, cautand solutiile viabile specifice conjunctirii si mediului actual din Romania. In acest moment ma ocup de sistemul de inventica din Oltenia. Mi-am propus ca inventatorii sa devina din ce in ce mai rentabili. Incerc ca pe baza inventiilor Romanesti sa repunem industria noastra pe picioare. In domeniul materialelor de constructii, colaborez cu unul din cei mai prolifici inventatori Romani, care in timp de 50 de ani a brevetat 8 inventii si foarte multe inovatii in acest domeniu de activitate.

Mi-ar face placere sa comunicam eficient, pentru a realiza impreuna ceva util Romaniei.

Cu deosebit respect,

Presedinte Pop Service Electronic - Craiova
ing. Adrian Pop

Fri Jun 11, 2010 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
----- Original Message -----
From: "Arnautu, Bogdan (Bucharest) RO" <Bogdan>
To: "adipop" <adipop>
Sent: Friday, June 11, 2010 9:58 AM
Subject: Out of Office: Consiliul Inteleptilor


> Pana pe 17 iunie 2010 nu sunt la birou. Nu voi avea acces permanent la e-mail si nu va voi putea raspunde imediat.
> Pentru urgente va rog lasati-mi un mesaj pe telefonul mobil.
> * * * *
> I am out of the office until June 17th 2010. I will not have permanent access to e-mail system and I will not be able to reply to you immediately.
> For urgent matters please leave a message to my mobile.
> * * * *
>
> Bogdan Arnautu,
> Communication Manager
> CARPATCEMENT HOLDING
> HeidelbergCement Group
> Tel.: +40 311 59 76/75
> Fax: +40 311 59 74/ 73
> www.heidelbergcement.ro


----------------------


----- Original Message -----
From: "Rohan, Mihai (Bucharest) RO" <Mihai>
To: "adipop" <adipop>
Sent: Friday, June 11, 2010 9:58 AM
Subject: Out of Office: Referitor la conceptul de " Consiliul Roman al Inteleptilor ".


> In the period June 9-10th I will not be in the office. For urgency please adress to my secretary: sanda.calciu@carpatcement.ro or on my mobile.

Fri Jun 11, 2010 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
Trimis la Sarmizegetusa, Capitala Pacii Mondiale !

Sat Nov 13, 2010 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
http://www.google.ro/search?hl=ro&source=hp&q=diasporis+vlad+solomon&meta=&rlz=1W1ADSA_en&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Sat Nov 20, 2010 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
Sa-i cautam impreuna pe Inteleptii pamantului !

http://www.romania-israel.com/modules.php?name=Forums