PDA

Arată versiune întreagă : Ce plan de lucru aveti pentru a doua zi ?



Adrian Pop
19.11.2014, 23:04
Ce plan de lucru aveti pentru a doua zi ?

enciu doru
20.11.2014, 01:53
20 noiembrie
ma interesez de duba
asez marfa care am adus-o la locul ei
ma interesez de gradini
ma apuc de gard unde fac solariile

enciu doru
20.11.2014, 21:21
21,22 noiembrie
continui cu gardul

23
curat bilele de noduri

Adrian Pop
21.11.2014, 00:15
21,22 noiembrie
continui cu gardul

23
curat bilele de noduri

fa poze.....

enciu doru
23.11.2014, 20:16
azi 23 am fost la o sedinta in agricultura in care se promovau produse naturale
26,28 noiembrie sunt la Perisor la dnu Baronescu(doctor in agricultura) la niste seminarii
24,25,27,29 noembrie aduc si restul de popi de solarii si ii curat de tepi si noduri, curat o parte din bilele de brad de noduri(dureaza ceva)pun sarma pe popii de gard pe care i-am pus in pamant,trag bilele de brad la un gater pe jumatate pentru ca ele vor forma acoperisul pe rotund ,si apoi ma apuc de construirea solarului. Am aflat vecinii care au langa gradina mea 3 ha de pamant pe care nu il lucreaza si trebuie sa vorbesc cu ei .

Adrian Pop
23.11.2014, 21:41
azi 23 am fost la o sedinta in agricultura in care se promovau produse naturale
26,28 noiembrie sunt la Perisor la dnu Baronescu(doctor in agricultura) la niste seminarii
24,25,27,29 noembrie aduc si restul de popi de solarii si ii curat de tepi si noduri, curat o parte din bilele de brad de noduri(dureaza ceva)pun sarma pe popii de gard pe care i-am pus in pamant,trag bilele de brad la un gater pe jumatate pentru ca ele vor forma acoperisul pe rotund ,si apoi ma apuc de construirea solarului. Am aflat vecinii care au langa gradina mea 3 ha de pamant pe care nu il lucreaza si trebuie sa vorbesc cu ei .

Succes ....!

enciu doru
30.11.2014, 23:15
Nu am reusit sa imi indeplinesc obiectivele de mai sus, din cauza catorva factori care mi se impotrivesc, probabil raspunsul ar fi : REACTIA SISTEMULUI.
Deci continui cu indeplinirea obiectivelor si saptamana aceasta 1-7 noembrie 2014

enciu doru
07.12.2014, 22:15
A plouat incontinuu si inca ploua si nu am putut sa ma apuc de construirea solarului , depind de vreme(cred).
am facut o parte din lucruri dar mai am .
Am tras la gater jumatate din bilele de brad, maine sper sa trag si cealalta jumatate, Am gasit persoanele care aveau terenuri langa mine si am luat in arenda 2,5 ha , mai am un vecin cu 0.5 ha de care trebuie sa dau .
Sper sa se opreasca ploile inainte sa vina zepezile, sa pot baga macar o parte din popi in pamant.
Am mai fost intre timp la inca un seminar al dnului Baronescu si mi-am mai imbunatatit cunostiintele in domeniu.

Adrian Pop
07.12.2014, 22:26
a plouat incontinuu si inca ploua si nu am putut sa ma apuc de construirea solarului , depind de vreme(cred).
Am facut o parte din lucruri dar mai am .
Am tras la gater jumatate din bilele de brad, maine sper sa trag si cealalta jumatate, am gasit persoanele care aveau terenuri langa mine si am luat in arenda 2,5 ha , mai am un vecin cu 0.5 ha de care trebuie sa dau .
Sper sa se opreasca ploile inainte sa vina zepezile, sa pot baga macar o parte din popi in pamant.
Am mai fost intre timp la inca un seminar al dnului baronescu si mi-am mai imbunatatit cunostiintele in domeniu.

trebuie sa inveti sa faci bani din comert cu produse agricole, indiferent de vreme.
Ai net.....

enciu doru
13.12.2014, 22:24
trebuie sa inveti sa faci bani din comert cu produse agricole, indiferent de vreme.
Ai net.....
trebuie, da
am reusit sa trag bilele de brad la gater

enciu doru
18.12.2014, 21:30
acum curat bilele de brad de noduri, am pregatit o parte din popii de solar , maine trebuie sa ii ard si sa ii dau cu ulei ars , partea care intra in pamant.
saptamana viitoare , merg sa imi iau duba , apoi o sa merg la maciuca cu tatal andreei sa iau lemne pentru solarii de acolo pt ca ei au ceva paduri, si astfel o sa imi permit sa fac mai multe solarii.
m-am hotarat sa fac solariile in alta parte decat unde mi-am luat pamantul, intr-o gradina a domnului care a fost o data cu noi la craiova si l-ati cunoscut si dvs. deoarece are 2 fantani. curent si gard gradina respectiva, saptamana viitoare imi da raspuns daca imi da in arenda ca sa pot construi solariile

Adrian Pop
18.12.2014, 23:57
acum curat bilele de brad de noduri, am pregatit o parte din popii de solar , maine trebuie sa ii ard si sa ii dau cu ulei ars , partea care intra in pamant.
saptamana viitoare , merg sa imi iau duba , apoi o sa merg la maciuca cu tatal andreei sa iau lemne pentru solarii de acolo pt ca ei au ceva paduri, si astfel o sa imi permit sa fac mai multe solarii.
m-am hotarat sa fac solariile in alta parte decat unde mi-am luat pamantul, intr-o gradina a domnului care a fost o data cu noi la craiova si l-ati cunoscut si dvs. deoarece are 2 fantani. curent si gard gradina respectiva, saptamana viitoare imi da raspuns daca imi da in arenda ca sa pot construi solariile

Bravo ! SUCCES !!!

Alina Bratu
18.12.2014, 23:59
Doru, mult success!!

Adrian Pop
19.12.2014, 11:07
acum curat bilele de brad de noduri, am pregatit o parte din popii de solar , maine trebuie sa ii ard si sa ii dau cu ulei ars , partea care intra in pamant.
saptamana viitoare , merg sa imi iau duba , apoi o sa merg la maciuca cu tatal andreei sa iau lemne pentru solarii de acolo pt ca ei au ceva paduri, si astfel o sa imi permit sa fac mai multe solarii.
m-am hotarat sa fac solariile in alta parte decat unde mi-am luat pamantul, intr-o gradina a domnului care a fost o data cu noi la craiova si l-ati cunoscut si dvs. deoarece are 2 fantani. curent si gard gradina respectiva, saptamana viitoare imi da raspuns daca imi da in arenda ca sa pot construi solariile


sa faci poze !!!